Tajlandia rozpoczyna proces prawny w celu uregulowania i opodatkowania kryptowaluty

Thailand Government House

Tajlandzki rząd zasadniczo zatwierdził dwa projekty dekretów królewskich mające na celu regulację transakcji kryptowalutowych i nałożenie podatków od zysków kapitałowych z inwestycji w kryptowaluty.

Gabinet Tajlandii, rządowy organ wykonawczy składający się z trzydziestu pięciu członków najwyższych rangą w kraju, podobno zatwierdził królewskie dekrety, które będą obejmować zarówno kryptowaluty, jak i początkowe oferty monet (ICO) pod jego nadzorem. W Tajlandii królewski dekret może wydać król lub jego rada ministrów lub Rada Ministrów, gdzie prawodawstwo jest przyspieszone w celu zapewnienia bezpieczeństwa publicznego, stabilności gospodarczej i kilku innych czynników.

Według poczty w Bangkoku, wysiłki na rzecz przeforsowania ustawodawstwa w celu stworzenia ram prawnych dla kryptowalut pojawiają się na prośbę tajskiego wicepremiera Wissanu Krea-ngama, który mówi o potrzebie “kompleksowej regulacji” kryptowalut i ICO z nowym prawem. Raport wskazuje na wicepremiera, który cytuje obawy dotyczące nadużywania kryptowalut w praniu pieniędzy, uchylaniu się od opodatkowania i innej działalności przestępczej.

Rzecznik zwrócił jednak uwagę, że wicepremier poinstruował gabinet, że nowo proponowane prawo nie ma na celu zakazania kryptowalut i ich użycia, ani ICOs. Zamiast tego, prawo proponujące regulację ma na celu ochronę osób inwestujących w kryptowaluty, podkreślił wicepremier Wissanu.

Przed zatwierdzeniem ustawy projekty dekretów królewskich muszą zostać zweryfikowane i sprawdzone przez Tajlandzką Radę Stanu, szereg wykwalifikowanych radców prawnych z doświadczeniem w dziedzinach takich jak prawo, ekonomia, nauki społeczne i inne.

Projekty będą również formalnie przeglądane i omawiane przez władze finansowe kraju, w tym Ministerstwo Finansów, Bank Tajlandii, Komisję Papierów Wartościowych i Giełd oraz Biuro ds. Przeciwdziałania praniu pieniędzy – wspólnie z Radą Stanu – już w przyszłym tygodniu, przydzielone przez gabinet.

Wissanu dodatkowo ujawnił postęp w pracach nad szerszymi “organicznymi prawami” przez Ministerstwo Finansów i SEC, w którym wszystkie transakcje dotyczące aktywów cyfrowych, w tym transakcje na giełdach kryptowalutowych oraz transakcje pomiędzy brokerami i dealerami, będą musiały zostać zarejestrowane przez odpowiednie organy. Kryptowaluty, tokeny cyfrowe emitowane przez ICO i inne aktywa w postaci danych elektronicznych są klasyfikowane jako aktywa cyfrowe przez Ministerstwo Finansów Tajlandii.

Zatwierdzenie przez rząd dwóch projektów rozporządzeń nastąpi w ciągu kilku dni przez prezesa banku centralnego Tajlandii, potwierdzającego nadchodzące regulacje dotyczące sektora kryptowalut w kwietniu.

Be the first to comment on "Tajlandia rozpoczyna proces prawny w celu uregulowania i opodatkowania kryptowaluty"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*