Doradca ekonomiczny Allianz mówi, że argument za Bitcoinem jest teraz pozytywny

Doradca ekonomiczny Allianz

Doradca ekonomiczny Allianz mówi, że argument za Bitcoinem ewoluuje – więcej firm przyjmie BTC jako formę płatności

Główny doradca ekonomiczny Allianz, Mohamed El-Erian, twierdzi, że argument za inwestowaniem w bitcoin osiągnął punkt zwrotny. Widzi, że więcej firm podąża za przykładem Tesli i traktuje bitcoin jako narzędzie inwestycyjne, a także formę płatności.

Doradca ekonomiczny Allianz mówi, że argument za Bitcoinem jest teraz pozytywny

Ekonomista Mohamed El-Erian w wywiadzie dla CNBC w zeszłym tygodniu zwrócił uwagę na kluczowe powody inwestowania w bitcoiny. El-Erian, egipsko-amerykański biznesmen, jest prezydentem Queens ‘College na Uniwersytecie Cambridge. Jest również głównym doradcą ekonomicznym Allianz, korporacyjnej spółki dominującej PIMCO, jednego z największych menedżerów inwestycyjnych, gdzie był prezesem i współ-dyrektorem ds. Inwestycji.

„Argument za bitcoinem ewoluuje. Kiedyś był to argument negatywny ”- opisał główny doradca ekonomiczny.

Wyjaśnił, że powodem inwestowania w bitcoin były kiedyś: „Nie ufasz systemowi, inwestuj w bitcoin. Boisz się inflacji, deprecjacji, inwestuj w bitcoiny. Dochody z obligacji skarbowych są zbyt niskie, umieść bitcoiny w swoim koszyku „łagodzenia ryzyka”. ” El-Erian kontynuował:

Teraz nagle mamy te powody i Tesla mówi, że są pozytywne powody: forma płatności, pojazd inwestycyjny. To jest oś.

Ponadto zapewnił, że Tesla pokazując światu, że bitcoin można teraz uważać nie tylko za instrument inwestycyjny, ale także za formę płatności, dlatego w zeszłym tygodniu widzieliśmy, jak cena kryptowaluty osiągnęła najwyższy poziom w historii.

W zgłoszeniu do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Tesla ujawnił, że w styczniu kupił bitcoiny o wartości 1,5 miliarda dolarów. Firma poinformowała również, że wkrótce zaakceptuje BTC jako formę płatności za swoje produkty.

El-Erian zauważył, że „kilka podmiotów sektora prywatnego rozważa przyjęcie bitcoina jako formy płatności i inwestycji, więcej urzędników ostrzega przed ryzykiem”.

Odpowiadając na pytanie w wywiadzie dla CNN w poniedziałek, czy inne firmy pójdą za przykładem Tesli i przyjmą bitcoin, El-Erian powiedział: „Myślę, że zobaczysz, że zrobi to więcej firm”. Wyjaśnił, że dzieje się tak, „ponieważ nie wiedzą, jak inaczej łagodzić ryzyko, więc jest to część zniekształcenia rynków finansowych, które widzimy bardziej ogólnie”. Wielu analityków spodziewa się również, że zalew firm podąży za ruchem Tesli i wejdzie w bitcoin.

Be the first to comment on "Doradca ekonomiczny Allianz mówi, że argument za Bitcoinem jest teraz pozytywny"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*