Prawodawstwo w stanie Arizona zezwala na płatności podatkowe w Bitcoin

corporate tax

Prawodawcy na całym świecie bacznie obserwują krypto-walutę. Wraz ze wzrostem globalnego popytu na Bitcoin, możemy mieć nadzieję, że zobaczymy więcej przypadków użycia dla wiodącej kryptowaluty na świecie. Wygląda na to, że w końcu dzieje się to w stanie Arizona. Dokładniej rzecz ujmując, jego senat państwowy podjął decyzję umożliwiającą mieszkańcom płacenie podatków za pomocą Bitcoinów.

Ludzie rzadko mogą używać Bitcoina do rzeczy, za które naprawdę muszą płacić. Z punktu widzenia dóbr luksusowych wydawanie Bitcoinów nigdy nie było łatwiejsze niż jest dzisiaj. Jeśli chodzi o regularne usługi i towary, to jednak nie jest to teraz tak jednoznaczne. W rzeczywistości większość rachunków nie może być opłacana w Bitcoinach bez korzystania z usług pośredniczących. Nie jest to idealna sytuacja, ale rzeczy nie zmienią się z dnia na dzień.

Jednak w Arizonie ustawodawcy stanowi są bardziej niż szczęśliwi, dając Bitcoinowi rzetelny strzał. Nie jest jasne, skąd pochodzi ten pozytywny moment, ale entuzjaści kryptowalut uznają to za wielkie zwycięstwo, niezależnie od tego. Za zgodą Senatu ustawa 1091 daje mieszkańcom Arizony możliwość oficjalnego płacenia podatków za pomocą Bitcoinów. Możliwe jest również użycie innych kryptowalut oficjalnie uznanych przez państwo. To dość zaskakujący rozwój, ale przemysł kryptowalut potrzebuje teraz tego bardziej niż kiedykolwiek.

Ustawa została pierwotnie złożona na początku tego roku i przeszła kilka drobnych poprawek. Nic poważnego nie zostało zmienione w brzmieniu, ale prawodawcy chcieli się upewnić, że wszystkie bazy zostały objęte. Jest oczywiste, że akceptowanie płatności Bitcoin za podatki państwowe jest ryzykownym przedsięwzięciem, zwłaszcza biorąc pod uwagę niestabilność cen Bitcoin w tych dniach. Mimo to, urzędnicy Arizony najwyraźniej myślą, że teraz jest dobry czas na zaangażowanie się w kryptowaluty. To może bardzo dobrze zapowiadać poważną zmianę legislacyjną, jeśli chodzi o Bitcoin.

To, że Bitcoin jest legalną opcją płacenia podatków należnych w Arizonie, jest dość zaskakujące. W ciągu ostatnich kilku lat krypto-waluta związana była głównie z działalnością przestępczą, włamaniami i nielegalnymi treściami. Chociaż wszystkie te stereotypy istnieją po dziś dzień, wydaje się, że ludzie powoli rozważają korzyści Bitcoin i innych kryptowalut. Arizona stawia sobie pozycję głównego centrum bitcoinowego, co będzie miało pewne interesujące konsekwencje.

Jak można było się spodziewać, Senacka Ustawa 1091 podzieliła ustawodawców Arizony na dwa obozy. Podatnicy korzystający z Bitcoin wciąż są zagrożeni spadkiem cen bitcoinów. Potwierdza to potrzebę wykorzystania procesora płatności, który jest w stanie przetransformować te płatności na papierową walutę w imieniu Arizony. W końcu państwo nie chce dłużej trzymać się tej niestabilnej formy pieniędzy, mimo że obecnie istnieje duży potencjał wzrostu wartości Bitcoin.

Przyznanie statusu prawnego Bitcoin jest dużym krokiem we właściwym kierunku, ale ustawa przeszła jeszcze największej przeszkody. Mówiąc dokładniej, Izba Reprezentantów w Arizonie patrząc na tę ustawę nie wydała werdyktu. Oczywiste jest, że ustawa ta może stanowić interesujący precedens, ale dopóki nie zostanie oficjalnie zatwierdzona i uchwalona, ​​będzie mnóstwo sprzeciwu ze strony urzędników na całym świecie. Wystarczy jeden rząd, aby podjąć tak pozytywny kierunek działania, aby wywołać efekt domina.

Be the first to comment on "Prawodawstwo w stanie Arizona zezwala na płatności podatkowe w Bitcoin"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*