Monero ogłasza wojnę producentom ASIC

Górnik

Kryptowaluta zorientowana na prywatność Monero wypowiedziała wojnę producentom ASIC.

W niedzielę grupa deweloperów Monero opublikowała aktualizację dotyczącą tego, co stało się powtarzającym się pytaniem wśród altcoinów, które obecnie można wydobywać z zyskiem dzięki sprzętowi GPU – jak zareagować na zagrożenie, że Bitmain lub inny producent urządzeń wydobywczych opracuje zintegrowaną aplikację. Circuit (ASIC) minerał zbudowany do kopania Cryptonight, który jest algorytmem mieszania Proof of Work (PoW) XMR.

Odpowiedź Monero? – strajk prewencyjny.

Idąc naprzód, programiści będą starali się chronić oporność sieci ASIC przez nieznaczną modyfikację algorytmu PoW przy każdej zaplanowanej aktualizacji, która zwykle występuje dwa razy w roku. Zmiany te nie będą zauważalne dla zwykłych użytkowników XMR, ale zmienią algorytm mieszania sieci na tyle, że górnictwo Cryptonight ASIC stanie się przestarzałe po każdej aktualizacji.

Jednak w przypadku, gdyby te zaplanowane korekty PoW nie były wystarczające, aby zniechęcić rozwój górników ASIC do Cryptonight, Monero “wykona awaryjny twardą aktualizacje, aby ograniczyć potencjalne zagrożenie ze strony ASIC.”

Przejście do ASIC musi być egalitarne

Ta proaktywna postawa, jak twierdzą deweloperzy, zapewni, że wydobycie Monero pozostanie względnie egalitarne iw konsekwencji zdecentralizowane – przynajmniej do tego czasu można powiedzieć to samo o przemyśle wydobywczym ASIC.

“Układy ASIC mogą być nieuniknionym rozwinięciem każdego dowodu pracy”, powiedział post, który został przypisany do projektu dEBRYUNE, dnaleor i Monero, “ale uważamy, że jakiekolwiek przejście do sieci zdominowanej przez ASIC musi być tak samo egalitarne jak możliwe w celu wspierania decentralizacji. W tym momencie podejrzewamy, że każdy nowo opracowany układ ASIC Cryptonight nie będzie miał charakteru egalitarnego i nie będzie sprzyjać zdecentralizowanej sieci. “

Autorzy ostrzegają, że ponieważ rynek ASIC jest obecnie zdominowany przez niewielką grupę producentów – głównie chińskiego giganta Bitmain – rządom byłoby stosunkowo łatwo zmusić te firmy do zbudowania “górniczych przełączników” dla górników lub do sprzedaży tylko tych urządzeń klientom, którzy uzyskać specjalne licencje rządowe.

Z drugiej strony, górnicy GPU polegają na chipach komputerowych ogólnego przeznaczenia, co sprawia, że ​​organy regulacyjne nie są w stanie zmusić górników do nabycia licencji wydanych przez rząd.

Pierwsza korekta PoW zostanie wdrożona na następnym twardej aktualizacji sieci, która jest obecnie zaplanowana na marzec.

Be the first to comment on "Monero ogłasza wojnę producentom ASIC"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*