Portfel Bread umożliwia międzynarodowe zakupy bitcoinów za pomocą kart kredytowych

Bitcoin credit card

Czas wprowadzenia nie może być lepszy. Zug, startujący portfel bitcoinów w Szwajcarii Bread przedstawił plany przyjmowania międzynarodowych zakupów Bitcoin za pomocą karty kredytowej. Bread (z ang. Chleb) ma cechy, takie jak “wysokie limity” i dostawa tego samego dnia dla zakupów Bitcoinowych, które często nie są dostępne w wymianach kryptowalutowych. Poprzez umożliwienie tej usługi, która jest produktem związku z Simplex, inwestorzy mogą ominąć giełdy kryptowalut, które były ostatnio na celowniku banków w USA.

Bread ułatwia inwestorom dostęp do bitcoinów, ale banki utrudniają im to. JPMorgan Chase, Bank of America, Citigroup i Lloyd’s w ostatnich dniach wprowadzili zakaz kupowania bitcoinów za pomocą kart kredytowych. Wymiana kryptowaluty wydaje się być szczytem radaru banków w zakresie zakupów bitcoinowych kart kredytowych.

Decyzja Bread-a, w międzyczasie, pojawiła się w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów pośród idiosynkrazji z wymianą –

  • uzyskanie “weryfikacji” na giełdzie lub w domu maklerskim będącej uciążliwym i długotrwałym procesem
  • zbyt skromne limity dzienne dla inwestorów, którzy chcą uzyskać znaczącą pozycję
  • dostarczenie bitcoinów trwa bolesne minimum – tydzień – z zakupem konta bankowego

Tymczasem aplikacja Bread daje inwestorom to, czego im brakuje od takich jak Coinbase –

  • dostawa bitcoina tego samego dnia
  • dzienne i miesięczne limity odpowiednio w wysokości 20 000 USD i 50 000 USD
  • Identyfikacja użytkownika jest zakończona w aplikacji Bread, eliminując konieczność żonglowania urządzeniami i kopiowania/wklejania wielu adresów

Być może najlepszą cechą portfela Bread jest umieszczenie klucza prywatnego w rękach posiadacza rachunku, co eliminuje potrzebę zaufania dostawcy usług stron trzecich, zdecentralizowanego podejścia, które jest podobne do tego jak w rdzeniu łańcucha blokowego. W przeciwieństwie do giełd, gdzie kupujący nie posiada własnego portfela cyfrowego, bitcoin jest automatycznie przechowywany w portfelu giełdy co, jak pokazał Coincheck, może być ryzykownym zakładem w przypadku naruszenia.

Bread również wyciąga wniosek, że opłaty nie są przedmiotem troski inwestorów, z którymi handlowcy kryptowalut mogą mieć problemy, szczególnie biorąc pod uwagę długo oczekiwane uruchomienie Robinhood. Teoria Bread głosi, że biorąc pod uwagę zmienność cen bitcoinów, problemem nr 1 kupującego przy zakupie bitcoin jest bezpośredniość. Mówią:

“Wykorzystaliśmy te opinie, aby zaoferować rozwiązanie, które najlepiej równoważy opłaty z innymi zaletami korzystania z usługi.” – Bread

 

Be the first to comment on "Portfel Bread umożliwia międzynarodowe zakupy bitcoinów za pomocą kart kredytowych"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*