USA przechwytują ponad 1 miliard dolarów w BTC powiązanych z Silk Road

Witryna czarnego rynku została zhakowana.

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych przechwycił kryptowalutę bitcoin o wartości ponad 1 miliarda dolarów (1,37 miliarda dolarów australijskich), która, jak twierdzi, stanowi część przychodów ze sprzedaży nielegalnych towarów i usług na nieistniejącym już podziemnym rynku internetowym Silk Road.

Amerykańscy prokuratorzy powiedzieli, że kiedy w 2013 roku Silk Road został zdemontowany, przychody ze sprzedaży wyniosły łącznie ponad 9,5 miliona BTC, a prowizja od sprzedaży wyniosła ponad 600 000 BTC.

Aby udaremnić śledzenie przepływu kryptowaluty w niezmiennej rozproszonej bazie danych blockchain używanej do bitcoinów, Silk Road użył „tumblerów”, które wykonywałyby serię złożonych, pół-losowych transakcji w celu zaciemnienia płatności.

Departament Sprawiedliwości domaga się teraz konfiskaty kryptowaluty, która była w posiadaniu bezimiennego hakera, którego tożsamość jest znana rządowi USA, który zhakował Silk Road i ukradł bitcoin.

Najwyraźniej Silk Road został w pewnym momencie zhakowany przez osobę, która jest znana rządowi, byli w stanie go namierzyć i zabezpieczyć fundusze, czy to największa historia, jaka kiedykolwiek związana była z Bitcoinem?

– Alon Gal (Under the Breach) (@UnderTheBreach) 5 listopada 2020 r. Jest to największa konfiskata kryptowaluty, jaką kiedykolwiek dokonał rząd USA, dodał departament.

Założyciel Silk Road Ross Ulbricht poznał tożsamość hakera w Internecie i zagroził tej osobie, aby odzyskała bitcoiny.

Jednak haker zatrzymał bitcoin, ale go nie wydał.

W przeszłości rząd Stanów Zjednoczonych sprzedawał na aukcji skonfiskowaną kryptowalutę.

Jedwabny Szlak został przejęty przez rząd w 2013 roku, a urzędnicy opisali podziemną stronę internetową jako ogromny nielegalny rynek narkotyków i prania brudnych pieniędzy.

Ulbricht został skazany w 2015 roku na siedem zarzutów umożliwiania nielegalnej sprzedaży narkotyków za pośrednictwem bitcoinów. Został skazany na dożywocie i przegrał próbę apelacji w 2017 roku.

Be the first to comment on "USA przechwytują ponad 1 miliard dolarów w BTC powiązanych z Silk Road"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*