EBC ujawnia system natychmiastowej płatności, twierdzi, że jest “lepszy” niż Blockchain

ECB-Frankfurt

Świat dopiero rozpoznaje niezliczone zastosowania technologii blockchain, nie wspominając już o szybkości, bezpieczeństwie i prostocie, z jaką można przeprowadzać transakcje, a Yves Mersch z Luksemburga zasugerował, że ma coś, co może kręcić się wokół tej technologii. Mersch, członek zarządu Europejskiego Banku Centralnego (EBC), powiedział Bloombergowi, że organizacja przygotowuje nowy system rozliczeniowy określany jako Target Instant Payment Settlement, czyli TIPS, na listopadowy debiut, który sugeruje że technologia blockchaina przy nim jest już zakurzona.

TIPS (nie mylić z amerykańskimi papierami wartościowymi chroniącymi przed inflacją) jest wynikiem nagłej reakcji polityków i regulatorów, aby stworzyć coś, co konkuruje z blockchain, w celu oferowania transakcji płatniczych w czasie rzeczywistym w celu zakłócenia działania rozproszonej technologii.

Mersch, w osobnym artykule Bloomberga, jest cytowany jako potwierdzający związek między tym, co określił jako świat wirtualny a świat fizyczny, mówiąc, że “upadek” tego pierwszego może wywołać w nim płynność. W rezultacie uwaga skupiła się na kryptowalutach i bazowym blockchainie.

Krypto Kultura

Mersch reklamował cechy nowego rywala z Blockchain. “WSKAZÓWKI to 10 sekund, 0,2 centa. Transakcje DLT wynoszą co najwyżej 30 euro i zajmują co najmniej godzinę “- powiedział, dodając, że EBC jest bardziej ukierunkowany na wyniki niż technologia, która, jak twierdzi, daje mu przewagę. Decydenci polityczni byli bardziej zaangażowani niż zwykle w nową technologię, bez wątpienia za nieoczekiwaną konkurencję wprowadzoną przez blockchain.

Istnieją jednak inne alternatywy dla bitcoinów, takie jak Xip na potrzeby płatności Ripple’a, nie wspominając o słynnej transakcji na pizzę Lightning Network, która przyśpiesza bitcoin.

Fakt, że rzekoma kolejna iteracja zdecentralizowanego blockchainu zostanie ujawniona przez scentralizowany bank, bez wątpienia wywoła pewne wzburzenie wśród uczestników społeczności kryptowalut. Ale pokazuje także wpływ, jaki blockchain ma na tworzenie, a bankierzy centralni w końcu zajmują się płatnościami i rozliczeniami, co do tej pory było uciążliwym i przestarzałym procesem, który nie nadążał za resztą technologii.

Ze swojej strony Mersch przyznał, że TIPS znajduje się we wczesnej fazie rozwoju, co tylko podkreśla czołową pozycję blockchain na EBC, nie wspominając o wysokich i zaawansowanych talentach finansistów, którzy kształcili się na uniwersytetach w Ivy League i pracowali w najlepszych firmach z Wall Street do krypto-kultury, w tym wschodzących gwiazd.

Tymczasem kryptowaluty mają się koncentrować na zbliżającym się spotkaniu G20 decydentów polityki pieniężnej i ministrów finansów, które odbędzie się w Buenos Aires w marcu.

Be the first to comment on "EBC ujawnia system natychmiastowej płatności, twierdzi, że jest “lepszy” niż Blockchain"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*