Fundusz Miliardera Alana Howarda sporo obstawia na kryptowaluty

Bitcoins

Powołując się na ludzi znających tę sprawę, Bloomberg informuje, że 54-letni Howard zaczął osobiście inwestować w kryptowaluty w zeszłym roku i planuje nadal to robić.

Howard, współzałożyciel Brevan Howard Asset Management, zatrudnił już co najmniej jednego pracownika, który pomógł mu w zarządzaniu jego “sporą” inwestycją w kryptowaluty, i zamierza zatrudnić więcej, rozszerzając swój zasięg na początkowe oferty monet (ICO) i inwestycje private equity w startupach blockchain.

Źródła dodały, że inni partnerzy Brevana Howarda dokonali osobistych inwestycji w przestrzeń kryptoassetów, chociaż sama firma z funduszami hedgingowymi o wartości 9,1 miliarda USD nie kupiła ani nie sprzedała żadnych kryptowalut.

Ten punkt zwrotny dla kryptoassetów i spółek zależnych – choćby na poziomie osobistym – pojawia się, gdy flagowy fundusz hedgingowy Brevana Howarda został wyceniony na 5,4 procent w 2017 r., Co stanowi największą roczną stratę od czasu otwarcia funduszu w 2003 r.

Ta słaba wydajność wpłynęła na obniżenie aktywów firmy pod zarządzaniem (AUM), które obecnie wynoszą poniżej 10 miliardów dolarów, osiągając kiedyś ponad 40 miliardów dolarów. Zjawisko to nie jest jednak typowe dla Brevana Howarda, ponieważ fundusze hedgingowe na ogół nie radzą sobie dobrze w ostatnim klimacie gospodarczym, a inwestorzy masowo się ewakuują.

Miliarderzy rozgrzewają kryptowalutowe inwestycje

Jak donosi CCN, coraz więcej najbogatszych ludzi na świecie zaczęło inwestować w kryptowaluty.

Inwestor kapitału podwyższonego ryzyka Tim Draper stał się jednym z pierwszych głośnych ludzi, którzy publicznie ujawnili swoje inwestycje w przestrzeni kruptowalut, gdy kupił dużą część Bitcoinów Jedwabnego Szlaku w 2014 roku. Draper – który obecnie ma wartość 1 miliarda dolarów – ma znaczny procent jego bogactwa w kryptoassety i equity w startupach blockchain.

Niedawno legenda funduszu hedgingowego Mike Novogratz zaczął inwestować w krypto-walutę, a teraz jest w trakcie tworzenia banku kupieckiego kryptoassetów, który został opisany jako “Goldman Sachs of Crypto“.

Peter Thiel, współzałożyciel Paypal, ujawnił również, że jego firma typu venture capital – Founders Fund – zainwestowała w Bitcoin w 2017 roku i w pewnym momencie utrzymała wartą kilkaset milionów dolarów flagową krypto-walutę.

Be the first to comment on "Fundusz Miliardera Alana Howarda sporo obstawia na kryptowaluty"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*