Bez Bitcoin nie byłoby Blockchaina

Christopher Giancarlo

Bez Bitcoin nie byłoby Blockchaina: przewodniczący CFTC mówi do Senatu USA

Wczorajsze przesłuchanie Senatu na temat ewentualnych regulacji kryptowalut przeprowadzili w dużej mierze przewodniczący dwóch czołowych amerykańskich agencji regulacyjnych.

Wysłuchanie, które odbyło się w senackim Komitecie ds. Bankowości, mieszkalnictwa i spraw miejskich, poruszało szeroki zakres problemów regulacyjnych związanych z kryptowalutami i technologią blockchain, w tym ofertą monet początkowych (ICO), platformami transakcyjnymi, instrumentami pochodnymi i giełdowymi. fundusze (ETF) oraz wykorzystanie aktywów w celu popełnienia przestępstw finansowych i obalenia sankcji międzynarodowych.

W swoich oświadczeniach otwierających, zarówno Clayton, jak i Giancarlo wyrazili zaniepokojenie faktem, że wymiany kryptowaluty są obecnie regulowane na szczeblu stanowym, a nie federalnym, i każdy powtórzył, że w pewnym nieokreślonym momencie w przyszłości Kongres może chcieć zwiększyć federalne organy nadzoru ” zdolność do nadzorowania rynków kasowych.

Jay Clayton, przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), nieustannie przestawiał konwersację na ICO, zauważając, że nie widział ICO, którego nie powinno się klasyfikować jako zabezpieczenia na mocy przepisów federalnych – powtórzył oświadczenie, które już składał w przeszłości.

Dał także wgląd w to, dlaczego SEC sprzeciwiała się próbom sponsorów funduszu, aby wymienić ETF Bitcoin, wyjaśniając, że ponieważ fundusze ETF skierowane są przede wszystkim do inwestorów detalicznych i są w dużej mierze jednostronnymi rynkami, zasady regulujące ich tworzenie muszą być bardziej rygorystyczne niż te dotyczące kontraktów terminowych, które są nadzorowane przez CFTC. Powiedział, że jeśli te zasady zostaną spełnione w późniejszym terminie, SEC będzie wtedy otwarta na przegląd swojego stanowiska w sprawie ETF Bitcoin.

W międzyczasie przewodniczący Giancarlo podbił serca entuzjastów Bitcoina kilkoma uwagami, które okazały się kapeluszowymi wskazówkami dla społeczności. Po pierwsze, zrobił to, co prawie na pewno było pierwszym użyciem słowa “hodl” podczas przesłuchania w Kongresie. Następnie, pod koniec rozprawy, zaprzeczył powszechnej nieporozumieniu, że Bitcoin jedzie na plecach technologii blockchain.

Powiedział komisji:

“Ważne jest, aby pamiętać, że gdyby nie było Bitcoin, nie byłoby blockchain.”

W sumie przesłuchanie nie doprowadziło do żadnych bomb, ale potwierdziło to, co już zostało ujawnione: nowe regulacje kryptowalutowe prawdopodobnie pojawią się na rynku amerykańskim.

“Być może wrócimy razem z naszymi przyjaciółmi z Departamentu Skarbu USA i Fedem, aby poprosić o dodatkowe prawodawstwo” – powiedział podczas przesłuchania przewodniczący Clayton i – w zależności od tonu pytań poszczególnych członków komisji – prawodawcy prawdopodobnie udzielą im to.

Be the first to comment on "Bez Bitcoin nie byłoby Blockchaina"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*