Warty 81 miliardów dolarów Allianz mówi, że Bitcoin to bańka

Kasa

14 marca warta 81 miliardów dolarów firma inwestycyjna Allianz oświadczyła w raporcie wydanym przez szefa globalnej gospodarki i strategii Stefana Hofrichtera, że rynek kryptowalut, niezależnie od płynności, jest bańką. Wyniki w wyszukiwarkach nazywają to inaczej.

Wartość wewnętrzna ponownie..
Hofrichter stwierdził, że kryptowaluty takie jak bitcoiny nie mają wartości wewnętrznej i że podstawowa wartość kryptowalut wynosi zero.

“Naszym zdaniem, jego wewnętrzna wartość musi wynosić zero. Bitcoin to twierdzenie o nikim – w przeciwieństwie do na przykład obligacji państwowych, akcji lub papierowych pieniędzy – i nie generuje żadnego strumienia dochodów.

Upadek Bitcoina miałby niewielki wpływ na “rzeczywisty świat”, ponieważ rynek tej kryptowaluty jest wciąż niewielki. W rezultacie uważamy, że ryzyko dla stabilności finansowej wynikające z bitcoinów jest znikome – przynajmniej od dzisiaj “– powiedział Hofrichter.

Jednak, jak wielokrotnie podkreślają szanowani analitycy i bankowcy, tacy jak Goldman Sachs CEO Lloyd Blankfein, koncepcja wartości wewnętrznej jest wadliwa, a wartość podstawowa w aktywach po prostu nie istnieje. Na przykład akcje, towary i waluty pieniężne również nie mają wartości wewnętrznej, ponieważ ich wartość zależy wyłącznie od podaży i popytu poszukiwanego przez wolny rynek.

Podkreślając, że wielomiliardowe konglomeraty opierają się na zaufaniu cyfrowym i dlatego nie mają istotnej wartości, analityk Fundstrat, Tom Lee, wyjaśnił:

“Jeśli zapytasz o wyż demograficzy,” czy możesz uzasadnić wartość czegoś, co jest cyfrowym biznesem? “Prawdopodobnie nie akceptują tego, że Facebook, Google, Netflix, Amazon, Apple, są to największe firmy w S & P 500 i to przede wszystkim cyfrowe firmy zbudowane niemal wyłącznie na zaufaniu cyfrowym. “

Wartość kryptowalut takich jak bitcoin wynika z ich bezpieczeństwa, zdecentralizowanego protokołu i rozproszonej sieci węzłów, górników i użytkowników, którzy podtrzymują sieć. Moc obliczeniowa sieci bitcoin wzrosła do tego stopnia, że ​​żaden pojedynczy podmiot lub organizacja nigdy nie może jej dorównać, uniemożliwiając lub eliminując możliwość podwójnego wydawania pieniędzy lub wykorzystując system do produkcji większej liczby cyfrowych walut.

Co ważniejsze, w przeciwieństwie do rynku giełdowego i innych rynków prywatnych, które są otwarte wyłącznie dla akredytowanych inwestorów i brokerów, rynek kryptowalut jest publiczny. Każdy inwestor może handlować lub inwestować w kryptowaluty. W związku z tym bitcoin i inne główne kryptowaluty stały się bardziej płynne niż jakikolwiek inny produkt lub składnik na globalnym rynku akcji.

Wyniki wyszukiwarek
Box Mining, znany analityk kryptowalut, ujawnił, że liczba wyszukiwarek w wyszukiwarce Google dla słowa kluczowego “bańka bitcoinowa” faktycznie spadła od końca 2017 roku.

banka bitcoinowa

Główna korekta występująca na rynku kryptowalut w styczniu i lutym pokazała, że ze względu na płynność nie tworzą się długoterminowe bańki na rynku kryptowalut. Bańki krótkoterminowe implodują z drobnymi i poważnymi korektami, ponieważ wartość głównych kryptowalut spada w niektórych okresach od 50 do 70 procent.

Stąd, aby opisanie całego rynku jako bańkę, pomijając inwestorów w jej ramach, inwestorzy instytucjonalni i handlowi detaliczni z miliardami dolarów w kapitale, a 13,5 miliarda dolarów dziennych obrotów na rynku jest wysoce błędne.

Be the first to comment on "Warty 81 miliardów dolarów Allianz mówi, że Bitcoin to bańka"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*