Bitcoin zalicza kolejny duży spadek do 8000$

bitcoin-roller-coaster

Cena bitcoina spadła o ponad 9 procent w ciągu ostatnich 24 godzin, ponieważ spadła z około 9 100 USD do 8 030 USD. Wycena rynku kryptowalut, który wahał się w zeszłym tygodniu w regionie wartym 400 miliardów dolarów, spadła do 336 miliardów dolarów.

Wszystkie spadki kryptowalut

Dzisiejsza korekta nie dotyczy wyłącznie bitcoinów. Wszystkie główne kryptowaluty, w tym Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Cardano i Litecoin, spadły pod względem wartości, podobnie jak bitcoin. Ethereum odnotowało dzienną stratę w wysokości 10 procent, podczas gdy Ripple i Bitcoin Cash zmniejszyły się o nieco ponad 9 procent.

Niektórzy analitycy przypisali spadek ceny kryptowalut do przesłuchania ICO, w którym uczestniczyli przedstawiciele USA i urzędnicy rządowi, w których kilku przedstawicieli, w tym Carolyn Maloney, przedstawiciel 12. okręgu wyborczego w Nowym Jorku, twierdziło, że rynek kryptowalut jest bańką.

Negatywne komentarze przedstawicieli USA były zgodne z raportem wydanym przez firmę inwestycyjną Allianz o wartości 81 miliardów dolarów, która twierdziła, że bitcoin nie ma żadnej wartości wewnętrznej, a zatem mógłby spaść pod względem ceny. “Naszym zdaniem, jego wewnętrzna wartość musi wynosić zero. Bitcoin to twierdzenie o nikim – w przeciwieństwie do na przykład obligacji państwowych, akcji czy papierowych pieniędzy – i nie generuje żadnego strumienia przychodu “– powiedział szef globalnej ekonomii i strategii firmy Stefan Hofrichter.

Jednak brak wewnętrznych argumentów często zgłaszanych przez ekspertów w tradycyjnym przemyśle finansowym został wielokrotnie odrzucony przez ekspertów kryptowaluty i technologii.

Połączenie amerykańskiego przesłuchania ICO, sprzedającego się Mt. Gox-a, ogólna wydajność rynku w ciągu ostatniego miesiąca oraz negatywne relacje w mediach przyczyniają się do spadku wartości rynku kryptowalut.

Obecnie media nie przedstawiają innowacyjnych rozwiązań, które są realizowane w przemyśle kryptowaluty, zwłaszcza coraz powszechniejszego stosowania kryptowalut w regionach takich jak Japonia i Korea Południowa. W ubiegłym tygodniu CCN obszernie informowała o największym konglomeracie internetowym w Korei, Kakao, który obsługuje KakaoTalk, KakaoPay, KakaoTaxi, KakaoStory i Dunamoo (UpBit), koncentrując się na rozwoju krypto walut.

W rzeczywistości, po raportach o Kakao integrujących kryptowaluty i wprowadzeniu klasy aktywów do 12 000 handlowców, 200 milionów użytkowników KakaoTalk i milionów użytkowników KakaoPay i KakaoTaxi zostało zwolnionych, Kakao zaprosił twórcę Cardano i współzałożyciela Ethereum Charlesa Hoskinsona do ich centrali w Seulu.

Be the first to comment on "Bitcoin zalicza kolejny duży spadek do 8000$"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*