17-letni chłopiec aresztowany za kodowanie malware

moneta wirtualnej waluty

17-letni chłopiec aresztowany za kodowanie złośliwego oprogramowania w celu kradzieży haseł w portfelu kryptowalut.

Różne rodzaje złośliwego oprogramowania atakują właścicieli kryptowalut i próbują ukraść ich cenne cyfrowe monety za pomocą różnych technik. Ta nowa i lukratywna sprawa przyciąga doświadczonych i początkujących twórców szkodliwego oprogramowania. Niedawno japońska policja aresztowała 17-letniego chłopca-nastolatka za stworzenie złośliwego oprogramowania ukierunkowanego na portfele kryptowalut.
Jak na raport Mainichi Shimbum, za pośrednictwem Bleeping Computer, złośliwe oprogramowanie ukradło prywatne klucze używane do uzyskania dostępu do portfeli. Sprawdza się również, czy chłopiec użył haseł do kradzieży kryptowalut od ofiar.

W ostatnim czasie byliśmy świadkami dużego popytu na aplikacje i strony internetowe, aby uzyskać dostęp do danych związanych z kryptowalutą w czasie rzeczywistym. Aby rozprzestrzenić złośliwe oprogramowanie i wykorzystać to samo zapotrzebowanie, chłopiec ukrył je w aplikacji, która pokazywała dane kryptowalut.

Jednym z miejsc, w którym złośliwa aplikacja została udostępniona, było forum Monacoin. Dla tych, którzy nie wiedzą, Monacoin jest stosunkowo niepopularną krypto-walutą reklamowaną jako pierwsza japońska krypto-moneta. Zaaresztowany chłopak zaprzeczył niektórym zarzutom i stwierdził, że nie zrobił tego samego ze złymi intencjami. Obecnie policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Chociaż dokładna skala infekcji pozostaje nieznana, znaleziono co najmniej jedną osobę, która pobrała tę aplikację. Później odkrył, że z portfela zginęło około 170 Monacoinów o wartości 500 $.

Jakie są twoje poglądy na temat obecnego szału kryptowalut? Podziel się z nami swoimi opiniami i stań się częścią dyskusji.

Be the first to comment on "17-letni chłopiec aresztowany za kodowanie malware"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*