Goldman Sachs również poci się na kryptowalutach jak na “ryzyku biznesowym”

Goldman Sachs

Prezes Goldman Sachs Lloyd Blankfein może powiedzieć, że gigant inwestycyjny nie ma “strategii bitcoinowej”

Goldman Sachs wymienia kryptowaluty jako ryzyko biznesowe

Firma ujawniła to w dokumencie z dnia 26 lutego i złożyła wniosek do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), wyjaśniając, że inwestuje w startupy oparte na blockchainach i kryptowalutach – a także decyzję o ułatwieniu handlu kontraktami futures na bitcoin dla jej domu maklerskiego. Klienci – mogą mieć negatywny wpływ na Goldman Sachs, jeśli wykryte zostaną słabe punkty w podstawowych protokołach blockchain.

Ze zgłoszenia:

“Możemy być lub stać się narażeni na ryzyko związane z technologią rozproszonych rejestrów dzięki naszym ułatwieniom w zakresie działań klientów związanych z produktami finansowymi powiązanymi z technologią rozproszonych rejestrów, takimi jak blockchain lub kryptowaluty, nasze inwestycje w firmy, które starają się stworzyć platformy oparte na technologi rozproszonych rejestrów oraz wykorzystanie technologii rozproszonych rejestrów przez niezależnych dostawców, klientów, kontrahentów, izby rozliczeniowe i innych pośredników finansowych. “

Rzeczywiście, pomimo niechętnych czasami komentarzy Blankfeina na temat Bitcoin, firma cicho zbudowała portfel obejmujący startupy działające w przestrzeni blockchain.

Koło, do którego dostarczono fundusze na wczesnym etapie, prowadzi wielkotonażowe biuro handlu kryptowalutami, a ostatnio ogłoszono, że nabyło Poloniex, jedną z większych giełd kryptowalut.

Banki czują krypto-gorączkę

Jak poinformował CCN, Bank of America przyznał 22 lutego, że potencjalna masowa adopcja kryptowalut przedstawia instytucję – drugą co do wielkości w USA mierzoną sumą aktywów – z wieloma wektorami ryzyka.

Podczas gdy obawy Goldman dotyczące kryptowaluty wynikają przede wszystkim z jej udziałów w startupach blockchain, inne instytucje – w szczególności Bank of America – postrzegają powstającą klasę aktywów jako bardziej fundamentalne zagrożenie dla ich modeli biznesowych.

Niektóre z tych ryzyk są operacyjne, takie jak fakt, że bank może zaktualizować swój system przeciwdziałania praniu pieniędzy, aby lepiej uwzględnić wykorzystanie kryptowaluty.

Jednak inne są bardziej fundamentalne. Bank powiedział na przykład, że firma prawdopodobnie będzie musiała dokonać “znacznych wydatków”, aby zaktualizować i rozszerzyć istniejące produkty i usługi, aby pozostać konkurencyjnym wobec startupów fintech, z których niektórzy wykorzystują technologię blockchain do zakłócania sektora bankowego. Co więcej, firma przyznała, że ​​z powodu mniej przyjaznego nastawienia do zakupów kryptowalutowych bank ryzykuje utratę klientów firmom, które chętniej je przyjmują.

Be the first to comment on "Goldman Sachs również poci się na kryptowalutach jak na “ryzyku biznesowym”"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*