Portfel Bitcoin Core wprowadza pełną obsługę Segwit-a

Binary

SegWit został wprowadzony w sierpniu zeszłego roku poprzez BIP 141 (Propozycja ulepszenia bitcoinów) i obiecał wprowadzić zauważalne zmiany wydajności w sieci Bitcoin.

Jednak podczas uroczystych imprez odbyły się na całym świecie, wiele w świecie Bitcoin były powolne w celu przyjęcia nowej technologii – w tym twórców portfela Bitcoin Core. Najbliższa aktualizacja w wersji 0.16.0 w końcu wdroży aktualizację. Ale dlaczego ta ważna wiadomość?

Segregowany Witness lub SegWit miały na celu znaczne ulepszenie protokołu Bitcoin. Ulepszenie na nowo zdefiniowało strukturę bloków, z jednym blokiem zmieniającym się z 1MB na 4 miliony jednostek. Dane świadków, które wcześniej zajmowały dużo miejsca w każdym bloku, stały się serializowane jako jedna jednostka. Ta zmiana pozwala przechowywać więcej transakcji w każdym bloku, co prowadzi do mniejszego obciążenia sieci, szybszych transakcji i niższych opłat. SegWit pozwala także na wprowadzanie kolejnych ulepszeń, takich jak Lightning Channels – ustalone ścieżki płatności, które dodatkowo zwiększają prędkości transakcji. Twórcy twierdzą, że SegWit pozwala na “najbardziej wydajny, elastyczny i bezpieczny projekt kanału”.

Dzięki temu, że portfel Bitcoin jest teraz zgodny z SegWit, sieć może zauważyć wzrost wykorzystania tej technologii. W zeszłym tygodniu CCN poinformowała, że tylko 15% transakcji Bitcoin obecnie wykorzystuje SegWit, ale najprawdopodobniej znacznie wzrośnie po dzisiejszych wiadomościach i aktualizacji na początku tego miesiąca z Coinbase.

Główna brama między światami typu “fiat” i “kryptowalutą” również zaplanowała wdrożenie SegWit, a aktualizacja będzie oczekiwana w nadchodzących tygodniach po dużej presji. Użytkownicy coraz głośniej wspierali tę technologię, wystosowując petycję wzywającą platformę wymiany do nadania priorytetu realizacji SegWit. W petycji napisano, że społeczność Bitcoin “w zdecydowanej większości popiera” SegWit i zgromadziła ponad dwanaście tysięcy podpisów.

Przy zwiększonej akceptacji SegWit, zwolennicy protokołu Bitcoin mają nadzieję, że uda mu się przezwyciężyć wysokie koszty transakcji i długi czas oczekiwania, z którym ostatnio borykali się użytkownicy w okresach dużego obciążenia. To, co pozostaje do zobaczenia, to to, czy ta nadchodząca modernizacja może wesprzeć rosnącą liczbę transakcji w przewidywalnej przyszłości, a jednocześnie powstrzymać rosnącą konkurencję ze strony alternatywnych walut wykorzystujących różne technologie.

Be the first to comment on "Portfel Bitcoin Core wprowadza pełną obsługę Segwit-a"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*