Rynek Kryptowalutowy Stabilny na poziomie 450 miliardów dolarów, cena bitcoinów utrzymuje się powyżej 10 500 USD

Boat-steering

W ciągu ostatnich 24 godzin rynek kryptowalut pozostawał względnie stabilny w regionie o wartości 450 miliardów dolarów, po odnotowaniu wzrostu wyceny rynkowej o 30 miliardów dolarów w dniu 27 lutego. Bitcoin pozostał powyżej poziomu 10.500 USD pomimo dużej sprzedaży, która doprowadziła kryptowalutę do spadeku z 11.000 USD do 10.300 USD.

Bitcoin and Ethereum

Dzisiejsza poranna (28 lutego) duża sprzedaż na większości głównych giełd kryptowalutowych, w tym Bitfinex, spowodowała spadek ceny Bitcoin o ponad 700 USD w ciągu trzech godzin. Od tego czasu bitcoin odbił się do 10 500 USD, ale wolumeny utrzymują się na niskim poziomie na wielu giełdach.

wykres BTC

Co ważniejsze, dzienny wolumen obrotu Tether, kryptowalut który jest wspierany w stosunku 1: 1 do dolara amerykańskiego, wzrósł do 2,5 miliarda dolarów, wskazując, że handlowcy kryptowalut używają Tether do zabezpieczenia wartości głównych kryptowalut. Jest mało prawdopodobne, że handlowcy używając Tether przeznaczają swoje fundusze na inne kryptowaluty, ponieważ wycena rynku spadła o ponad 18 miliardów dolarów od 27 lutego.

W oparciu o trend cen Bitcoina, Ethereum i innych głównych kryptowalut w ciągu ostatniego tygodnia, jest mało prawdopodobne, że rynek wejdzie na silny rynek hossy w krótkim okresie. Bardziej prawdopodobne jest, że rynek pozostanie bardzo niestabilny w regionie o wartości 450 miliardów dolarów, zarówno w ujęciu dodatnim, jak i ujemnym, zanim osiągnie silny wzrost do poprzedniego poziomu w styczniu.

Pod koniec 2017 roku, kiedy cena kryptowalut osiągnęła rekordowe poziomy, niezwykle optymistyczne relacje medialne skłoniły inwestorów spoza rynku kryptowalut, zwłaszcza w sektorze finansowym, do znacznych inwestycji na rynku kryptowalut. Kiedy spadła cena głównych kryptowalut, wielu dorywczych inwestorów i nowo przybyłych poniosło duże straty.

W związku z tym analitycy oczekiwali, że rynek będzie doświadczał długoterminowego rynku bessy, podobnego do tego z 2014 r. ze względu na nagły spadek wartości bitcoinów i wielu innych kryptowalut na rynku, w tym tokenów.

Jednak rynek odbije się dość szybko i w tym momencie możliwe jest, że rynek może rozpocząć szybki proces naprawczy w marcu i kwietniu, potencjalnie z powrotem do regionu wartego 600 miliardów dolarów. W czasie ożywienia, jak wyraźnie widać w dziennych transakcjach wielkości bitcoinów i Ethereum, duże spadki i drobne korekty będą występować często, a rynek będzie nadal wysoce niestabilny.

Na przykład Ethereum, który osiągnął najwyższy poziom 979 USD w tym miesiącu, pozostaje poniżej 860 USD, a w tym miesiącu osiągnął lepsze wyniki niż bitcoin. Mimo, że spadł tylko o 40 procent ze swojego rekordowego poziomu, stara się utrzymać silny wzrost krótkoterminowego wzrostu wartości.

Bill Gates

Kontrowersyjne twierdzenia i fałszywe oświadczenia wpływowych osobistości, takich jak Bill Gates, wpływają również na opinię publiczną na temat kryptowalut.

W tym tygodniu Gates stwierdził, że kryptowaluty są anonimowe, używane tylko w przypadku narkotyków i są powiązane ze zgonami, a trzy twierdzenia są niezgodne z faktami. Bitcoin jest przejrzysty i nie jest anonimowy z natury, a 95 procent zakupów narkotyków jest dokonywanych za pomocą pieniądza fiducjarnego, takiego jak dolar amerykański.

Be the first to comment on "Rynek Kryptowalutowy Stabilny na poziomie 450 miliardów dolarów, cena bitcoinów utrzymuje się powyżej 10 500 USD"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*