Amerykańscy prawodawcy budują apetyt na regulację krypto-walutową

US Congress Capitol

Biały Dom może nie wierzyć, że Stany Zjednoczone będą dążyły do wprowadzenia regulacji kryptowalutowej w najbliższym czasie, ale sami federalni prawodawcy kultywowali dość apetyt na ustawodawstwo, które by to umożliwiło.

Amerykańscy prawodawcy budują apetyt na regulację krypto-walutową

Jest to zgodne z raportem Reutera, w którym cytuje wielu ustawodawców kongresowych z całego spektrum politycznego, którzy pomimo różnic w wielu kwestiach prawnych wspierają wdrażanie nowych zasad do regulowanego wykorzystania kryptowalut.

“Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że nic nie wspiera tych wirtualnych walut”, powiedziała Carolyn Maloney, Demokratyczna członkini Komitetu ds. Usług Finansowych w Domu (HFSC).

“Musimy uważnie przyjrzeć się wszystkim kryptowalutom i upewnić się, że nikt nie zostanie wykorzystany” – dodał Rep. Tom MacArthur, republikanin HFSC.

Nawet członkowie House Freedom Caucus – powszechnie uznawani za najbardziej libertariańską i anty-regulacyjną grupę w Kongresie – powiedzieli, że byli otwarci na wyjątek, by zająć się postrzeganymi zagrożeniami kryptowalut.

“Jestem totalnym wolnorynkowym, więc nie chcę regulować”, powiedział republikański przedstawiciel Dave Brat, członek konserwatywnego House Freedom Caucus. “Ale jeśli jest to waluta, która może zdestabilizować całą gospodarkę, będziesz miał tę rozmowę.”

Komentarze te są zbieżne z kilkoma głośnymi przesłuchaniami komisji Kongresu, w których przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SECTC) oraz Komisji Handlu Towarami Towarowymi (CFTC) zeznawali, że są “otwarci” na nowe federalne przepisy dotyczące kryptowaluty, ale zastrzegli, że zasady te powinny być. starannie dostosowane “do konkretnych luk w obecnych ramach regulacyjnych.

“Rynek się zmienił”

Na tym spotkaniu przewodniczący Komisji, Jay Clayton, powtórzył, że głównym interesem jego agencji było nadzorowanie ofert monetarnych (ICO), z których większość twierdzi, że naruszyły federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych. Prezes CFTC J. Christopher Giancarlo, w międzyczasie, wyraził, że byłoby to znaczące przekroczenie uprawnień jego agencji do nadzorowania rynków spot kryptowalutowych, które dotychczas były głównie regulowane w USA na poziomie państwowym.

“SEC jest właściwie liderem w tej kwestii”, podsumował republikański przedstawiciel Bill Huizenga, przewodniczący podkomisji House Financial Services ds. Rynków kapitałowych. “Sześć miesięcy temu, nie widzieliśmy tego wybuchu. Rynek się zmienił. “

Jednak ta dwustronna umowa kontrastuje z ostatnimi komentarzami od urzędnika ds. Cyberbezpieczeństwa Białego Domu Roba Joyce’a, który stwierdził w zeszłym tygodniu, że rząd wciąż bada sprawę, ale w najbliższej przyszłości raczej nie będzie dążył do stworzenia nowych ram regulacyjnych.

Be the first to comment on "Amerykańscy prawodawcy budują apetyt na regulację krypto-walutową"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*