Australijskie banki “wielkiej czwórki” nie będą zabraniać transakcji zakupu bitcoinów

Bitcoin-AUD

Największe banki w Australii wykluczyły jakiekolwiek ograniczenie dostępu do kryptowalut takich jak bitcoin.

W przeciwieństwie do garstki amerykańskich banków Wall Street i jednej dużej brytyjskiej grupy bankowej, tradycyjne australijskie banki “wielkiej czwórki” nie będą powstrzymywać swoich klientów przed kupowaniem kryptowalut za pomocą usług swoich banków, w tym kart kredytowych. Australijskie ABC News Reports.

Podczas gdy Australia i Nowa Zelandia Banking Group (ANZ) odrzuca transakcje z firmami działającymi jako “emitenci, dealerzy lub giełdy” kryptowalut ze względu na ich nieuregulowany charakter, bank nie ma obaw, że jego klienci kupują kryptowaluty za swoje pieniądze.

W rozmowie z ABC rzecznik ANZ powiedział, że bank:

“Nie zabrania się kupowania cyfrowych lub kryptowalut lub akceptowania ich jako formy płatności.”

Rzeczniczka Westpac, drugiego co do wielkości australijskiego banku pod względem kapitalizacji rynkowej, dodała: “Obecnie nie mamy żadnych ograniczeń co do wykorzystania karty kredytowej do zakupu kryptowaluty”.

Narodowy Bank Australii (NAB) w międzyczasie zasugerował, aby zablokować “niektóre transakcje kartowe”, aby zmniejszyć ryzyko klienta, jeśli zostaną wyzwolone określone flagi bezpieczeństwa. Podczas gdy bank Commonwealth nie potwierdził ani nie zaprzeczył takiej polityce, nie ma żadnych przykładów sugerujących, że bank zakazuje klientom kupowania kryptowalut.

Australia już teraz pracuje nad regulacjami wymiany krypto-walut z nowymi przepisami, dzięki którym operatorzy wymiany podlegają nadzorowi agencji wywiadowczej i kontrolera finansowego AUSTRAC.

Podczas gdy stanowisko banków może się zmienić w przyszłości, ich wyraźne oświadczenia w obecnej sytuacji są sprzeczne z ruchami przeprowadzonymi przez kilka dużych banków detalicznych w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Wczoraj brytyjski gigant bankowy Lloyds Group potwierdził, że zablokuje 9 milionom użytkowników kart kredytowych kupowanie kryptowalut, obawiając się wzrostu przyszłych niespłaconych długów na niestabilnych rynkach kryptowalut. Zakaz dotyczy także banków zależnych Halifax, MBNA i Bank of Scotland.

Zmiana Llyods w polityce ograniczania zakupów z krypto-walutą wynika z podobnych ruchów przeprowadzanych przez dwa duże amerykańskie banki w weekend. JPMorgan Chase, największy amerykański bank i Bank of America obaj wprowadzili zakaz zakupów kryptowalut za pomocą kart kredytowych. Zakaz JPMorgan wszedł w życie w sobotę, a zakaz BoA, który obejmuje karty kredytowe osobiste i biznesowe, rozpoczął się w piątek. Citigroup wstrzymała również transakcje kryptowalutowe na swoich kartach kredytowych, ale potwierdziła, że ​​”przejrzy” swoje zasady w miarę rozwoju rynku kryptowalut.

Be the first to comment on "Australijskie banki “wielkiej czwórki” nie będą zabraniać transakcji zakupu bitcoinów"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*