Koreański indeks giełdowy 85x większy w 2017 roku

Koreańska giełda

Południowokoreańscy operatorzy wymiany kryptowalut mieli podobno ogromną przewagę w sprzedaży związanej z prowizyjnością w 2017 r., Ponad 85 razy więcej niż w poprzednim roku.

Według danych opublikowanych w niedzielę przez polityka z rządzącej Partii Demokratycznej w Korei Południowej, skumulowana sprzedaż z prowizji wśród 30 operatorów wymiany kryptowalutowej osiągnęła w 2017 r. 700 miliardów prowizji (648 milionów dolarów), podał Yonhap. Ta liczba wzrosła z około 8 miliardów w 2016 roku.

Dane zostały opublikowane w niedzielę przez Rep. Park Kwang-on, dziennikarza, który został politykiem, który wcześniej był rzecznikiem prezydenta Korei Południowej, Księżniczki Jae-ina. Rząd rzekomo pomagał w kompilacji danych, które opierały się na sprzedaży prowizji i cen transakcyjnych bitcoinów wydawanych przez różnych operatorów giełdowych.

Raport ujawnia również Upbit jako wiodącego krajowego operatora wymiany kryptowalut, zajmującego ponad połowę rynku handlu uprawnieniami do kryptowaluty w Korei Południowej na poziomie 52,9%. Bithumb, Korbit i Coinone odpowiednio tworzą trzy największe giełdy kryptowalut po Upbit.

Podczas gdy Upbit miał zgromadzić 194,3 miliardów (182 miliony dolarów) w sprzedaży prowizji, szacuje się, że szacowana sprzedaż przez Bithumb osiągnęła 317,7 miliarda (297 milionów). Korbit i Coinone osiągnęły odpowiednio 67 miliardów (62 miliony) i 78,1 miliarda (73 miliony).

Korea Południowa znalazła się wśród największych na świecie rynków kryptowalut w 2017 r., Pomimo zakazu stosowania ICO pod koniec września. Pogłoski o przewodzeniu Chinom w szalunkowych wymianach kryptowalut po zakończeniu roku zostały uśpione po tym, jak rząd Korei Południowej – po znaczącej publicznej reakcji – potwierdził, że nie ma zamiaru wydać szerokiego zakazu handlu kryptowalutami.

“Nie ma zamiaru wprowadzać zakazu ani tłumić rynku kryptowaluty”, powiedział minister finansów Korei Kim Dong-yeon pod koniec stycznia.

Be the first to comment on "Koreański indeks giełdowy 85x większy w 2017 roku"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*