Menedżerowie Funduszy hedgingowych rzucają się na zmienność bitcoinów

Wyrafinowani inwestorzy funduszy hedgingowych spekulują, o czym świadczy ponad dwukrotny wzrost liczby funduszy hedgingowych kryptowalut w ostatnich miesiącach.

Firma analityczna Fintech, Autonomous NEXT, poinformowała, że fundusze hedgingowe CCN nadzorują obecnie od 3,5 miliarda do 5 miliardów dolarów zarządzanych aktywów (AUM) w 226 funduszach kryptowalyt.

Lex Sokolin, globalny dyrektor strategii fintech w Autonomous NEXT, powiedział CCN:

“Pomimo zmienności cen kryptowaluty, nadal widzimy rosnące zainteresowanie tworzeniem produktów inwestycyjnych w tej przestrzeni. Istnieje wiele strategii inwestycyjnych, które wskazują na rosnącą złożoność inwestorów kryptowalut “.

Rzeczywiście, podczas gdy większość kapitału instytucjonalnego pozostaje odsunięta od rynku kryptowalut, fala zaczyna się zmieniać. Na przykład najnowsze dane autonomiczne porównano do 110 funduszy kryptowalyt od 18 października i około trzech tuzinów na początku 2017 r. Tymczasem fundusze kryptowalut wzrosły wraz z ceną BTC w tym samym okresie, w którym to czasie cena bitcoina spadła do 70%.

Ale były szczyty i doliny, w tym rekord z 2017 roku wynoszący 1300%, najwyższy poziom w grudniu blisko 20 000 $ i skalisty styczeń, w którym cena BTC spadła o około 30%. Strategie funduszy hedgingowych rozwijają się w tego typu działalności, ponieważ nie ograniczają się tylko do obstawiania przy wzroście ceny BTC.

Strategie obejmujące fundusze rynkowe, kredyty bitcoinowe i inwestycje ICO (w których inwestorzy instytucjonalni często otrzymują obniżone ceny tokenów jako pierwsi nabywcy). Dan Morehead z firmy Pantera Capital jest w trakcie zbierania 100 milionów dolarów na jeden taki fundusz hedgingowy ICO w tym roku.

Wydajność funduszu hedgingowego naśladowała ten trend, a strategie kryptowalutowe wygenerowały zwroty w wysokości blisko 1,500% w 2017 r. W porównaniu do prawie 5% spadku w ujęciu średnim w zeszłym miesiącu, zgodnie ze wskaźnikiem Eurekahedge Crypto-Currency Hedge Fund Index. Strategie funduszy hedgingowych szerzej wzrosły o 8% na całym świecie w ubiegłym roku. Sprawdź poniższe statystyki dotyczące wydajności funduszu kryptowalytowego na podstawie indeksu Eurekahedge.

Tymczasem całkowity pułap rynkowy kryptowalut również wahał się, ostatnio wyceniono go na 465 miliardów dolarów w porównaniu do 830 miliardów dolarów na początku nowego roku, jak podano w danych z rynku Coin Market Cap cytowanych w Reuters.

Trendy funduszy hedgingowych

Zarządzający funduszami hedgingowymi są przyzwyczajeni do podejmowania ryzyka i to wyjaśnia, dlaczego są oni przyciągnięci do profilu ryzyka/nagrody kryptowalut. Niektóre strategie funduszy hedgingowych sprzyjają zmianom cen aktywów, takich jak fundusze arbitrażowe. Kit Trading, fundusz hedgingowy z siedzibą w Singapurze, zarabia podobno 10 milionów dolarów na fundusz hedgingowy dla arbitrażu kryptowalutowego.

Brian Kelly z BK Capital Management powiedział niedawno CNBC, że przeznaczył 90% swojego portfela inwestycyjnego na kryptoxy (kryptowaluty), mówiąc o zmienności: “Czuję się z tym dobrze.” Kelly i inni zarządzający funduszami hedgingowymi muszą mieć długoterminowy horyzont inwestycyjny, w którym może oczekiwać wzrostu wartości rynku kryptowalut, pomimo krótkich okresów przejściowych.

Be the first to comment on "Menedżerowie Funduszy hedgingowych rzucają się na zmienność bitcoinów"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*