Czy Bitcoin to nowe złoto?

gold

Rola Bitcoina jako nowego złota – bezpiecznej przystani dla inwestorów – nadal jest wartościowa.

Korelacja między cenami złota i kryptowaluty pojawiła się pod koniec zeszłego roku, ponieważ inwestorzy zaczęli handlować złotem dla bitcoinów. Analitycy oczekują kontynuacji trendu, pomimo niedawnego spadku cen bitcoinów.

Kapitał Metali Szlachetnych Przełamuje Bitcoin

Analitycy Thomson Reuters, w wydanej w styczniu br. Złotej Ankiecie, zauważyli, że rosnące ceny kryptowalut w grudniu doprowadziły do ​​znacznego obniżenia kapitału z metali szlachetnych. Raport mówi, że inwestorzy detaliczni mają obecnie krótszy horyzont inwestycyjny, a wielu nie było w stanie oprzeć się pokusie wejścia na pokład kryptowalut.

Christopher Louney, strateg RBC Capital Markets, powiedział, że rozwój – potencjalna korelacja między wartością złota a cenami kryptowalut – jest dość aktualny, donosi Fortune. Powiedział, że dostrzegł potencjalną korelację między ceną złota a cenami kryptowalut.

Chociaż nie było wcześniej żadnego związku, Louney powiedział, że trend pojawił się pod koniec 2017 r. i trwał do początku 2018 r. – wskazując, że cena bitcoina wzrosła w poczwórnych cyfrach, inwestorzy mogli wyładowywać złoto, by kupić kryptowaluty.

Louney podkreślił, że korelacja jest niewielka – niewystarczająca, by przenieść ceny złota, i nie wystarczy powiedzieć, że inwestorzy rozważają obecnie bitcoina jako zamiennik złota. Czynniki makroekonomiczne, które tradycyjnie wpływają na ceny złota, nadal dominują na rynku, na przykład na rynku akcji.

Louney powiedział, że spodziewa się, że ceny złota zakończą rok niższy niż początkowo, średnio o 1 303 USD za rok, głównie ze względu na rosnące zyski z kapitału.

Długa droga naprzód

Bitcoin, oprócz tego, że jest niestabilny, wciąż jest stosunkowo mało znanym składnikiem aktywów w porównaniu do innych aktywów inwestycyjnych. Dla porównania złoto jest dobrze ugruntowane wśród inwestorów instytucjonalnych i ma dużą płynność.

Podczas gdy obroty bitcoinem osiągnęły ostatnio wartość prawie 3 miliardów dolarów dziennie, obroty złotem sięgnęły 250 miliardów dolarów dziennie, jak podaje World Gold Council.

Korelacja bitcoin-złoto może z czasem wzrosnąć, powiedział Looney. Rozwijająca się relacja oznacza również, że może dojść do odwrotu, w wyniku czego inwestorzy bitcoin zarabiają w swojej kryptowalutach w trudnych czasach na złoto jako mniej niestabilny składnik aktywów.

W raporcie wysłanym do klientów banku w styczniu, analityk Goldman Sachs, Zach Pandl, napisał, że szybki wzrost popytu na bitcoina został wywołany rosnącym niezadowoleniem z regulowanych systemów monetarnych i obecnej infrastruktury bankowej.

W dłuższej perspektywie, kiedy kryptowaluty dojrzewają i przekształcą się w główną kategorię aktywów, Pandl powiedział, że waluty cyfrowe, takie jak bitcoin, będą miały niższe zyski, ale będą wykazywać wysoki poziom stabilności, jak złoto i inne bezpieczne aktywa.

Be the first to comment on "Czy Bitcoin to nowe złoto?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*