Czy OPEC może przyjąć kryptowalutę?

OPEC Wiedeń

Petro to wenezuelskie przedsięwzięcie kryptowalutowe, będące przedpremierową kryptowalutą zasilaną olejem. Jednak nie jest to wystarczające dla Maduro, który chce teraz globalnej kryptowaluty wspieranej przez OPEC. Czy to działa i czy istnieje wsparcie w OPEC?

Prezydent Wenezueli, Nicolas Maduro, chce wsparcia OPEC dla nowej, “wspieranej przez państwo” oferty kryptowalut Wenezueli, którą nazwano “Petro”. Ta nowa krypto-waluta jest wspierana przez wenezuelskie dostawy ropy naftowej i jest wstępnie wydobywana.

Oświadczył:

“Zamierzam oficjalnie zaproponować wszystkim krajom OPEC i państwom spoza OPEC, że przyjmiemy wspólny mechanizm krypto-waluty wspierany przez ropę naftową.”

Co jest proponowane?
Maduro rozpoczął nieformalne rozmowy z OPEC, Organizacją Krajów Eksportujących Ropę. Organizacja składa się z 14 krajów produkujących ropę naftową, z siedzibą w Wiedniu, w Austrii. Obejmuje ona Arabię ​​Saudyjską, Wenezuelę, Algierię, Nigerię i Iran.

Podstawowy zarys oferty Maduro wydaje się wspierać “wspólny mechanizm kryptowalut”, który byłby wspierany przez kraje OPEC, a gratka była dystrybuowana w państwach członkowskich OPEC. Ruch ten widoczny jest w kręgach wenezuelskich jako funkcjonalny sposób zakończenia trwającego kryzysu gospodarczego, który niszczy naród. Wraz z postępującą hiperinflacją rośnie popyt na twardą walutę, aby złagodzić niedobory żywności i problemy społeczne. Jak informowaliśmy wcześniej, przedstawiciele Maduro już zorganizowali “petro” dla urzędników w Katarze, wabiąc ich ropą naftową ze zniżkami, aby kupić kryptowaluty.

Oferta monet początkowych “Petro” jest celowym sposobem, aby rząd wenezuelski uzyskał dostęp do międzynarodowych rynków pieniężnych poza normalnymi systemami finansowymi – obecnie objętych embargiem dzięki sankcjom Stanów Zjednoczonych.

Departament Skarbu USA zareagował na obejście: “Cyfrowa waluta petro wydaje się być przedłużeniem kredytu dla wenezuelskiego rządu …  może zatem narazić amerykańskie osoby na ryzyko prawne”.

Jako przedpróbkowana kryptowaluta, “Petro” będzie miało 100 milionów jednostek wydanych 20 lutego. Zostanie to podzielone między całe grono różnych zainteresowanych stron – 38,4 miliona zostanie uwolnione, a dyskonta z dużym wyprzedzeniem dla inwestorów pomogą w promowaniu.

Dlaczego Wenezuela wspiera “Petro”?
Rząd ma nadzieję, że różnorodne giełdy będą wspierać “Petro”, a polityka ma pozwolić na wielowalutowe wymiany, co oznacza, że ​​inwestorzy nie będą zmuszeni do wymiany dolarów na Boliwary, aby kupić kryptowalutę “Petro”.

To, czy OPEC zdecyduje się na wsparcie systemu, to zupełnie inna kwestia. OPEC, mimo że roztropnie cieszą się wpływami pochodzącymi z globalnego kartelu dotyczącego cen ropy, nie są tak zjednoczone pod względem globalnej polityki gospodarczej – w szczególności polityki kryptowalutowej.

Nigeria, członek OPEC, oświadczyła, że ​​Bitcoin jest “hazardem”. Jednak Irak rozpoczął eksplorację kryptowalut ze względu na rosnącą presję inflacyjną na ich własną krajową walutę. Nie ma jednomyślności w odniesieniu do wykorzystania krypto-waluty w państwach członkowskich OPEC.

Dlatego też pozorowanie Maduro może być właśnie takie – pozorne. Zróżnicowane członkostwo OPEC, które ma rozbieżne poglądy na temat kryptowalut w ramach własnej polityki krajowej, może nie wspierać funkcjonalnej kryptowaluty na tych samych podstawach.

Be the first to comment on "Czy OPEC może przyjąć kryptowalutę?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*