Bitcoin spada z 7,900$ do 6,600$

bitcoin

Wycena całego rynku kryptowalut spadła do 253 miliardów dolarów, o 100 miliardów dolarów w ciągu ostatniego tygodnia. Cena większości głównych kryptowalut, w tym bitcoin, Ethereum, Ripple i Bitcoin Cash spadła o ponad 13 procent w ciągu 30 marca.

Upadek ciągnie się

W ciągu ostatnich 24 godzin cena bitcoina spadła z 7 900 USD do 6 600 USD, odnotowując spadek o 12,6 procent. Ethereum, Ripple i Bitcoin Cash wszystkie spadły o ponad 12 procent, ponieważ rynek stracił ponad 40 miliardów dolarów w ciągu dwóch dni.

Zarówno bitcoin, jak i rynek kryptowalut nie widziały tych poziomów od początku lutego, kiedy cena Bitcoina spadła do 6 000 USD. Po osiągnięciu najniższego poziomu 6 000 USD cena bitcoina wzrosła do 12 000 USD, osiągając 14 000 USD w regionach o znacznych składkach, w tym w Korei Południowej i Hong Kongu.

Chociaż bitcoin wykazał pewien opór na poziomie 6 600 $, wykazał również minimalne oznaki poprawy. Wolumeny na większości giełd, w tym Binance, Bitfinex, Bithumb, Bitflyer i Upbit pozostają stosunkowo niskie, ale wolumeny na rynkach kontraktów terminowych są coraz większe, jak wcześniej informowała CCN.

Kilku analityków, w tym Tom Strat z fundacji Wall Street, twierdziło, że bitcoin jest nadal na dobrej drodze, aby zakończyć rok na poziomie 20 000 USD, zwłaszcza jeśli rynek może rozpocząć średnioterminową odbudowę w nadchodzących miesiącach.

Prezes Abra Bill Barhydt oświadczył, że podczas gdy popyt na rynku kryptowalut nie istniał od inwestorów instytucjonalnych i sprzedawców detalicznych na zachodzie, z pewnością nie było tak w Azji.

“W chwili obecnej w kryptowalucie jest naprawdę zero pieniędzy instytucjonalnych na dużą skalę z zachodu. Tak dzieje się w Japonii. Kiedy pojawi się spory kawałek zachodnich pieniędzy instytucjonalnych – uważaj” – powiedział Barhydt.

Biorąc pod uwagę brak wolumenów, rynek kryptowalut może nadal spadać w ciągu najbliższych kilku dni. Jeśli jednak bitcoin nie utrzyma swoich wolumenów, a cena najbardziej dominującej krypto waluty na rynku spadnie poniżej 6 000 USD, może doprowadzić rynek do kolejnego cyklu “niedźwiedzi”.

Skąd się bierze rynek?

Barhydt stwierdził, że fundusze hedgingowe, inwestorzy instytucjonalni i firmy inwestycyjne nadal aktywnie poszukują rynku kryptowalut i badają sposoby wejścia na rynek. Podkreślił, że fundusze hedgingowe prawdopodobnie będą miały okazję wejść na rynek kryptowalut, kiedy rynek się ustabilizuje, a ekstremalna zmienność bitcoinów i innych głównych walut cyfrowych ustąpi.

“Rozmawiam z funduszami hedgingowymi, osobami o wysokiej wartości netto, nawet spekulantami towarowymi. Patrzą na zmienność na rynkach kryptowalut i widzą w tym ogromną szansę. Kiedy to się stanie, rozpęta się piekło. Gdy śluzy zostaną otwarte, to zostaną otwarte. “

Be the first to comment on "Bitcoin spada z 7,900$ do 6,600$"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*