O Trump’s Petro ‘Ban’: Kryptowaluty ignorują niewidzialne linie

Jak powiedział CCN, prezydent USA Donald Trump zakazał obywatelom Stanów Zjednoczonych kupować kryptowalutę  Petro. To nie jest jakiś ban na czacie – to prawo.

Sytuacja jednak przedstawia rzadką okazję do omówienia ostatecznej mocy systemu. Podczas gdy ja osobiście nie mam żadnego udziału w Wenezueli, a zatem nie ma żadnego szczególnego powodu, aby handlować Petro, jestem gotów zająć się tym w interesie bycia poza radarem rządu, wydaje mi się oczywiste, że każdy kto nie chce tego zrobić nie musi oczywiście. Piękną i najbardziej podstawową cechą kryptowaluty jest to, że jest ona częściowo anonimowa. Dodając takie technologie, jak Monero, łatwiej i coraz łatwiej jest prowadzić transakcję w prawdziwie prywatny sposób, w którym rządy świata będą miały piekielnie dużo kłopotu.

“Ban”

Oczywiście, nowa moc która dostaliśmy to cud kryptowalut. Chodzi o to, że ban dla jednego małego rządu nie wystarcza, aby rzeczywiście zatrzymać jego działanie, a nie tam, gdzie zaangażowane są kryptowaluty. Naprawdę oddani mogą zrobić wszystkie pieniądze, których chcą dzisiaj, bez żadnych ograniczeń. Mogą nawet kupić wszystkie Petro, które chcą – jeśli z jakiegoś powodu tego chcą. Rola kryptowalut w rozwiązywaniu międzynarodowych sporów między USA i Wenezuelą jest wciąż definiowana. Jeśli kryptowaluty tworzą oczywistą drogę wokół blokady bankowej, wydaje się oczywiste, że niektóre działania kryptowalut nieuchronnie zostaną uznane za nielegalne. Wydaje się nawet nieuniknione, że mogą być próby zakazania kryptowalut. Ponownie, takie ruchy nie mogą faktycznie uwolnić ziemi od nowego paradygmatu. Zamiast tego, im bardziej zostaną zbanowani i zaatakowani, tym wyższa ich wartość. Ryzyko rodzi nagrodę.

Na dobre i na złe charakter kryptowalut polega na umożliwieniu przepływu wartości. Fakt pozostaje: Bitcoin i inne kryptowaluty wyzwalają transakcje z interwencji rządu. Podczas gdy wciąż jest wiele rządów, gdzie wybór pozostaje w gestii obywatela, ponieważ faktycznie to on ma otrzymać te wartości, a tak nie jest przed pojawieniem się krypt. Kiedy banki i usługi pieniężne były jedynymi opcjami, rządom banków nie wolno było płacić za pieniądze.

Twoje połączenie

Teraz, w czasach Bitcoin, będzie to gdzie indziej. Arbitralne decyzje przywódców, w dobrej wierze lub w inny sposób, teraz odgrywają jedynie rolę w określeniu rodzaju kary, jaką osoba może otrzymać. Decyzję należy podjąć dla pewnych miejsc w rękach ludzi, którzy mają pieniądze, a nie ludzi z bronią. Podczas gdy Bitcoin dotrzymuje obietnicy “bycia swoim własnym bankiem” w działaniu, zastanawia się, co by się stało, gdyby Bitcoin został użyty w jakimś marnowaniu na pełną skalę władzy federalnej. Chociaż Bitcoin i inne bezgraniczne kryptowaluty są ciągle w toku, takie jak giełdy i konta bankowe użytkowników, które zawsze są podatne na ataki. Wydaje się więc, że praktyczna przydatność Bitcoina ma formę protestu lub ułatwienia, które idą tak daleko.

Be the first to comment on "O Trump’s Petro ‘Ban’: Kryptowaluty ignorują niewidzialne linie"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*