Bitcoin spada do 9 000 $, jakie czynniki rządzą spadkiem

Bitcoin

8 marca cena Bitcoin spadła do 9 000 USD, po osiągnięciu 11 000 USD zaledwie 48 godzin temu. Analitycy przypisali trzem głównym czynnikom spadek ceny bitcoinów: Sprzedaż Mt. Gox, ogłoszenie SEC, penalizacja japońskich giełd.

Mt. Gox Trustee Sell-Off
Według oficjalnego dokumentu wydanego przez Zarządce Mt. Gox, w sumie 404 milionów USD bitcoin i Bitcoin Cash, zostały sprzedane w ciągu ostatnich kilku miesięcy, po cenie ustalonej przez powiernika, która jest znacznie niższa od aktualnej rynkowej wartości bitcoin i Bitcoin Cash.

“W wyniku konsultacji z sądem uznałem za konieczne i rozsądne sprzedanie pewnej ilości BTC i BCC w tym momencie i zabezpieczyć pewną kwotę pieniędzy na dystrybucję zasobów. Starałem się sprzedać BTC i BCC po możliwie jak największej cenie w świetle ceny rynkowej BTC i BCC w momencie sprzedaży. Mam zamiar skonsultować się z sądem i ustalić dalszą sprzedaż BTC i BCC “- czytamy w dokumencie.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy powiernik zamierza zlikwidować pozostałe aktywa, które wynoszą 166,344.35827254 bitcoinów, o wartości około 1,7 miliarda dolarów w oparciu o bieżącą wartość bitcoina.

Prawdopodobnie planowana wyprzedaż bitcoina o wartości ponad miliarda dolarów spowodowała efekt domina na wielu giełdach kryptowalut, co w konsekwencji doprowadziło do spadku wartości bitcoinów i innych kryptowalut.

Be the first to comment on "Bitcoin spada do 9 000 $, jakie czynniki rządzą spadkiem"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*