Islandzki ustawodawca proponuje podatek od kopania kryptowalut

Iceland-glacier

Górnicy walczący o wirtualną walutę uciekają do Islandii z powodu dużej ilości energii odnawialnej, a niektórzy prawodawcy chcą je opodatkować, zgodnie z informacjami ABC News. Islandzka energia odnawialna z hydroelektrowni i elektrowni geotermalnych zapewnia konkurencyjne stawki za energię elektryczną.

Smari McCarthy, prawodawca z islandzkiej Partii Piratów, chce opodatkować kopalnie bitcoinów. Według ABC News, inicjatywa ustawodawcy znajdzie poparcie ze względu na sceptycyzm Islandczyków na temat spekulacji finansowych po bankructwie kraju w 2008 roku.

Firmy tworzące wartość płacą podatki w normalnych okolicznościach, McCarthy powiedział The Associated Press.

Miasto Keflavik na południowym półwyspie Islandii przyciąga wirtualnych górników, którzy budują duże kopalnie na obrzeżach miasta.

Kopanie podwaja

Johann Snorri Sigurbergsson, menedżer ds. Rozwoju biznesu w Hitaveita Sudurnesja, lokalnej firmie energetycznej, oczekuje, że wydobycie wirtualnej waluty podwoi zużycie energii w kraju do około 100 megawatów, co przekracza krajowe 340 000 gospodarstw domowych, według danych Krajowego Urzędu ds. Energii.

Sigurbergsson powiedział, że nie mógł przewidzieć tego rozwoju cztery miesiące temu. Elektrownia geotermalna Svartsengi obsługuje południowo-zachodni półwysep, na którym odbywa się wydobycie. Powiedział, że niedawno spotkał się z firmą wydobywczą, która chce kupić 18 megawatów.

W Mjolnir, największym z trzech gospodarstw górniczych w Keflavik, wysokie metalowe ogrodzenia otaczają 50-metrowe budynki magazynowe zawierające komputerowe urządzenia wydobywcze.

Te centra danych zostały zaprojektowane tak, aby korzystać z regularnego wiatru na półwyspie. Budynki mają częściowe ściany, aby zimne powietrze mogło ochłodzić sprzęt.

Miner Objects

Helmuth Rauth, który nadzoruje operacje w Genesis Mining, powiedział, że wydobycie bitcoinów nie powinno być wyróżniane jako opodatkowanie środowiskowe. Powiedział, że komputer zawsze wymaga energii. Wskazał na energię potrzebną do transakcji kartą kredytową i badań w Internecie, i powiedział, że kryptowaluty mają takie same globalne skutki.

Rauth porównał działalność wydobywczą do wydobycia złota. Genesis Mining rozpoczęła działalność w Niemczech i przeniosła się na Islandię w 2014 roku.

Mieszkańcy Reykjaviku pozostają sceptyczni. Kiedy bankructwo banku uderzyło w 2008 r., Partia Piratów została objęta władzą i obecnie posiada 105 miejsc w Parlamencie. McCarthy kwestionuje korzyści płynące z wydobywania bitcoinów dla społeczeństwa i uważa, że ​​powinien on podlegać regulacji i opodatkowaniu.

Islandia wydaje dziesiątki lub setki megawatów, aby wyprodukować coś bez namacalnego istnienia lub rzeczywistego użycia dla ludzi spoza spekulacji finansowych, co nie może być dobre, powiedział.

Be the first to comment on "Islandzki ustawodawca proponuje podatek od kopania kryptowalut"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*