200 USD: 25% Skoki cenowe Litecoin przed startem LitePay

Red

Cena Litecoin wzrosła o prawie 30 procent we wtorek w odpowiedzi na ogłoszenie, że uruchomienie procesu przetwarzania płatności LitePay oficjalnie rozpocznie się w mniej niż dwa tygodnie. Rajd Litecoina umożliwił LTC/USD przełamanie bariery 200 USD i podniósł LTC/BTC do najwyższej wartości przez prawie trzy lata.

Litecoin jest obecnie wyceniany na Bitfinex za 197 $, chociaż premie na innych giełdach podniosły jego globalną średnią tuż powyżej 200 $. Litecoin ma teraz 11,1 miliarda dolarów na rynku, podnosząc go do piątego miejsca w rankingach.

litecoin-price-feb14

Co istotne, chociaż Litecoin nadal jest notowany znacznie poniżej najwyższej wartości USD ustalonej w połowie grudnia, LTC/BTC jest notowane na poziomie 0,0227 BTC, najwyższy punkt od lipca 2015 r.

Odchodząc od poprzednich pomp, wolumen obrotu LTC jest bardzo równomiernie rozłożony na głównych giełdach światowych. Przy 26 procentach OKEx stanowi największy kawałek, a GDAX zajmuje drugie miejsce z 14 procentami. Bithumb i Upbit z Korei Południowej płacą Litecoin za 8% premię w stosunku do innych giełd, ale ich pary handlowe stanowią jedynie 10% globalnego wolumenu LTC.

Źródło:CoinMarketCap

Data wprowadzenia i Premiera LitePay odbędzie się 26 lutego

LitePayWtorkowy wiec jest bezpośrednią odpowiedzią na ogłoszenie, że LitePay, firma przetwarzająca płatności wzorowana na zgodnym z branżą BitPay, ma zostać uruchomiona 26 lutego. Firma cicho opublikowała ogłoszenie na Twitterze w poniedziałek, ale wydaje się, że słowo powędrowało powoli, biorąc pod uwagę, że rajd właśnie się zaczyna.

Według strony internetowej firmy San Francisco, LitePay oferuje wiele takich samych funkcji, jak BitPay. Przede wszystkim zapewni to przedsiębiorstwom możliwość akceptowania płatności LTC rozliczanych w pieniądzu fiducjarnym. Dodatkowo wyda karty debetowe Litecoin, które użytkownicy mogą finansować za pomocą LTC i korzystać z niego praktycznie w każdym sklepie.

Odkąd Litecoin oferuje się jako kryptowaluta ukierunkowana na płatności, ustanowienie infrastruktury LitePay znacznie ułatwi jej wykorzystanie w tym przypadku.

Jednak inną teorią jest to, że biseczny węzeł Litecoina może być powiązany z zapowiedzią, że grupa deweloperów rozwali główny blokadę Litecoin 19 lutego, by stworzyć Litecoin Cash, zrzucając monety na wszystkie adresy portfeli, które utrzymują LTC w czasie widelec.

Be the first to comment on "200 USD: 25% Skoki cenowe Litecoin przed startem LitePay"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*