Australian Bank CBA zakazuje klientom kupowania kryptowalut za pomocą kart kredytowych

Commonwealth

Największy australijski bank zakazał swoim klientom kupowania kryptowalut takich jak bitcoin za pomocą kart kredytowych, od dzisiaj.

Powołując się na brak regulacji i dużą zmienność kryptowalut, Commonwealth Bank of Australia (CBA) zaprzestał zakupu kryptowalut przy pomocy kart kredytowych. Rozszerzyło się to również na Bankland z siedzibą w Perth, bank z operacjami w kraju w pełni przejęty przez CBA. Ograniczenie to nie dotyczy klientów bankowych, którzy nadal będą mogli kupować i sprzedawać kryptowaluty za pomocą swoich kart debetowych.

W komunikacie bank wyjaśnił swoje wezwanie do zakazania klientom korzystania z kart kredytowych do zakupów kryptograficznych, stwierdzając:

“Podjęliśmy tę decyzję, ponieważ uważamy, że waluty wirtualne nie spełniają minimalnego standardu regulacji, niezawodności i reputacji w porównaniu z walutami, które oferujemy naszym klientom. Biorąc pod uwagę dynamiczny i niestabilny charakter wirtualnych rynków walutowych, pozycja ta podlega regularnym przeglądom. “

W ten sposób CBA stało się pierwszym australijskim bankiem, który powstrzymał klientów od korzystania z kart kredytowych do zakupu kryptowalut. Jednak ostatnie uwagi ze strony pozostałych banków “wielkiej czwórki” sugerują, że zmiana polityki raczej nie stanie się trendem.

Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, rzecznik prasowy ANZ potwierdził, że bank “nie zabrania” zakupów kryptowalut, ani nie utrzymuje klientów “akceptując je jako formę płatności.” Westpac, drugi australijski bank, dodał, że nie ograniczenia dotyczące zakupu kryptowalut.

CBA dołącza do wybranej liczby pożyczkodawców kart kredytowych, takich jak brytyjskie Llyods i amerykańskie banki państwowe w JPMorgan, Bank of America i Citi, które w tym miesiącu zablokowały klientom zakupy kart kredytowych z kryptowalut.

Be the first to comment on "Australian Bank CBA zakazuje klientom kupowania kryptowalut za pomocą kart kredytowych"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*