Rząd Hiszpanii przygotowuje zachęty dla firm Blockchain

Spain-Congress

Hiszpański rząd podobno przygotowuje ustawodawstwo, które obejmuje możliwe zachęty podatkowe, aby przyciągnąć firmy blockchain do kraju.

Partia Ludowa (PP) w Hiszpanii, krajowa partia rządząca, rozważa ustawodawstwo, które szczególnie przyciągnie firmy typu blockchain ze względu na potencjał technologii w wielu branżach, w tym finansach, edukacji i zdrowiu, jak podjął prawodawca Teodoro Garcia Egae. W przemówieniu do Bloomberga ustawodawca wskazał również na “specyficzne regulacje”, które uczyniłyby Hiszpanię miejscem docelowym dla przedsiębiorców i firm do przeprowadzania początkowych ofert monet (ICO) za pomocą blockchain.

Ustawodawca, który przygotowuje prawodawstwo, powiedział Bloombergowi:

“Kluczowy będzie poziom cyfryzacji dla firm. Mamy nadzieję, że w tym roku przygotujemy przepisy. “

Ustawa może również zawierać ulgi podatkowe dla przedsiębiorstw w obszarach obejmujących duże zbiory danych i drukowaniu 3D, dodał prawodawca. Przed złożeniem wniosku hiszpańska partia rządząca promuje również wniosek o wezwanie ekspertów blockchain do złożenia zeznań na temat technologii w krajowym parlamencie. Wniosek PP zawiera także plany studiowania innych krajów, proaktywnie badających lub realizujących przedsięwzięcia w technologii blockchain, takich jak wspierana przez rząd Crypto Valley.

W zachęcającej postawie, by wspierać i umożliwiać rozwój kryptowalut, ustawodawca wskazywał również na rachunek zezwalający na rezerwy, w których inwestycja kryptowalutowa, pod pewnym górnym limitem, nie musi być zgłaszana do regulatora tego kraju. W związku z tym Garcia Egea ujawniła również ciągłe ruchy hiszpańskiego regulatora rynków papierów wartościowych, aby chronić inwestycje mieszkańców w kryptowaluty.

Dodał:

“Chcemy ustanowić najbezpieczniejsze ramy dla Europy, aby inwestować w ICO”.

Planowane przez Hiszpanię przejście do sektora blockchain przypada w ciągu tygodnia od rządów Gibraltaru, które podejmują własne kroki w celu uregulowania, a w efekcie legalizacji ICO w tym kraju.

Be the first to comment on "Rząd Hiszpanii przygotowuje zachęty dla firm Blockchain"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*