Japoński przemysł kryptowalutowy uruchamia organ samoregulujący

Mapa Japoni

Dwie główne grupy przemysłu kryptowalutowego w Japonii połączyły się, tworząc nową jednostkę samoregulującą, po ostatnim 530 milionowym zhackowaniu giełdy Coincheck w Tokio.

Nowy nienazwany podmiot ma wystartować 1 kwietnia, raporty Nikkei, rok po korekcie japońskiej ustawy o usługach płatniczych, w której uznano bitcoin za legalną metodę płatności. Organ samoregulujący się zjednoczy Japan Blockchain Association i Japan Cryptocurrency Business Association. Ten pierwszy opiera się głównie na bitFlyer, największej japońskiej giełdzie kryptowalut.

Nowa jednostka ma na celu szybkie egzekwowanie narzuconych sobie przepisów dotyczących ochrony aktywów użytkowników giełdowych, przestojów systemu, wykorzystywania informacji poufnych, a nawet reklamy. Ponadto będą brane pod uwagę kary za naruszenia. Wszystko to sprowadza się do przejrzystego podżegania do budowania zaufania ze strony społeczeństwa i tradycyjnego przemysłu finansowego w przestrzeni kryptowaluty, szczególnie w następstwie poważnego włamania.

Według raportu, rozmowy z organem samoregulującym były szybko śledzone po zeszłorocznym hackowaniu wymiany kryptowalut Coincheck, obecnie postrzeganej jako największa kradzież kryptowalut. Podstawowe porozumienie w sprawie zjednoczonego organu samoregulującego w czwartek zasugerowało prezesowi BitFlyer, Yuzo Kano, który został wiceprezesem w chwili premiery.

Zgodnie ze zmienioną ustawą o usługach płatniczych japońskie giełdy są zobowiązane do zarejestrowania się w japońskim urzędzie nadzoru finansowego, agencji usług finansowych, w celu uzyskania specjalnej licencji przed rozpoczęciem operacji. Wyjątki dotyczą wymian operacyjnych poprzedzających nowe prawodawstwo. Coincheck jest godnym uwagi przykładem.

Nowe prawo umożliwia również zarejestrowanym operatorom wymiany krypto-walutowej utworzenie dobrowolnego organu samoregulacji. Jednak FSA podobno odmówił zezwolenia na działanie dwóch odrębnych organów samoregulujących, prowadząc tym samym do zbliżającej się i nowo zunifikowanej organizacji.

Be the first to comment on "Japoński przemysł kryptowalutowy uruchamia organ samoregulujący"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*