Regulacja bitcoinowa: Regulator finansowy Abu Dhabi rozpatruje platformę kryptowalutową

Abu Dhabi skyline

Regulator międzynarodowego centrum finansowego Abu Dhabi rozważa wprowadzenie regulacji dotyczących branży kryptowalut, co może oznaczać, że giełdy i pośrednicy przenoszą się do strefy finansowej.

W niedzielnym komunikacie Urząd Regulacji Usług Finansowych (FSRA) z Abu Dhabi Global Market oświadczył, że obecnie analizuje rozwój ram regulacyjnych z firmami z branży i odpowiednimi władzami.

Jeśli zostanie ustanowiony, ruch regulacyjny ustanowi międzynarodowy sektor finansowy jako bardziej przyjazny brzeg dla giełdy kryptowalut i firm.

Regulator powiedział:

“Przegląd i rozważenie opracowania solidnych, odpowiednich dla ryzyka ram regulacyjnych regulujących i nadzorujących działania wirtualnych giełd i pośredników. Rozważając takie ramy, FSRA zamierza przeprowadzić konsultacje i ściśle współpracować z uczestnikami z branży i odpowiednimi organizacjami zawodowymi.”

W ciągu kilku miesięcy opracowane będą wytyczne wydane przez rząd Abu Dhabi w sprawie kryptowalut i ICO w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA). W październiku regulator rynków finansowych Abu Dhabi wykluczył “uniwersalne podejście regulacyjne” do sektora, oddzielając ICO jako papiery wartościowe i kryptowaluty jako towary.

Jest to znaczący zwrot wydarzeń dla rozwoju sektora w regionie po tym, jak Bitcoin przed rokiem uchylił się zakazom ze strony banku centralnego ZEA. Wczorajsza zapowiedź jest następstwem publicznego ostrzeżenia o ryzyku inwestycyjnym w ICO przez ZSA (Securities and Commodities Authority, SCA), główny organ nadzoru rynków finansowych.

W swoim ogłoszeniu FSRA dotknął również pojawienia się kryptowalut jako środka wymiany. Przyjazne przepisy mogą korzystać z kryptowalut w płatnościach, choćby w ramach międzynarodowego centrum finansowego ponad 40 firm.

Powiedział:

“FSRA zauważa, że wirtualne waluty, choć nie stanowią prawnego środka płatniczego, zyskują globalne zainteresowanie jako środek wymiany dóbr i usług.”

Tymczasem banki centralne Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej wspólnie pracują nad rozwojem krypto-waluty, która może wkrótce ujrzeć transakcje transgraniczne przy użyciu tokena kryptograficznego opartego na blockchain. Gdzie indziej w regionie, Dubaj bada wykorzystanie technologii blockchain do zastosowania w takich dziedzinach, jak w instytucjach rządowych, państwowa kryptowaluta, ogólnomiejski system płatności, a nawet lotnisko.

Be the first to comment on "Regulacja bitcoinowa: Regulator finansowy Abu Dhabi rozpatruje platformę kryptowalutową"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*