Co to jest Bitcoin?

Bitcoin

Bitcoin jest pierwszą kryptowalutą zaprojektowaną jako system płatności peer-to-peer, który musi być w stanie działać całkowicie zdecentralizowany. Autor  białej księgi  bitcoinów nazywa się Satoshi Nakamoto, ale nie wiadomo, kto stoi za tym pseudonimem.

Pobierz oficjalny dokument Bitcoin

Co to jest bitcoin i jak działa?

  • Co to jest Bitcoin?
  • Jak zdobyć bitcoiny?
  • Bitcoin w porównaniu do innych monet
  • Podsumowanie

Co to jest Bitcoin?

Wraz z rosnącą liczbą transakcji internetowych i rosnącą nieufnością wobec banków po kryzysie finansowym w 2008 r. Rośnie zapotrzebowanie na nową cyfrową metodę płatności. Ten sposób płatności powinien być w stanie współistnieć z istniejącym systemem finansowym. Najważniejsze jest to, że ten nowy system jest skonfigurowany lokalnie i dlatego nie ma ani jednego punktu awarii.

Bitcoin jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na nową cyfrową metodę płatności. Bitcoiny najlepiej można postrzegać jako cyfrową formę gotówki: sposób wymiany wartości bezpośrednio od osoby do osoby, bez udziału strony trzeciej. Nazywamy to peer-to-peer.

Chcesz kupić bitcoiny, ale jeszcze nie wiesz, gdzie? Przeglądaj doświadczenia z BTC Direct za pomocą tego przycisku. W ten sposób wiesz dokładnie, czego możesz oczekiwać od naszej usługi.

Informacje o blockchain
Trzonem sieci Bitcoin jest technologia blockchain . Blockchain to chronologiczny łańcuch danych transakcji, których nie można później skorygować. W przypadku bitcoin co dziesięć minut wszystkie transakcje są pakowane i umieszczane w jednym bloku. Taki blok jest następnie dodawany do łańcucha, co tworzy łańcuch bloków: łańcuch bloków.

Blockchain jest zatem właściwie rodzajem bazy danych. Siłą blockchain bitcoinów jest to, że jest on zdecentralizowany. Oznacza to, że istnieją tysiące komputerów na całym świecie, które przechowują kopię całej historii transakcji bitcoin. Na tej podstawie komputery te sprawdzają, czy nowe transakcje są prawidłowe. Ponadto praktycznie niemożliwe jest zamknięcie sieci bitcoin, ponieważ musisz zniszczyć wszystkie te tysiące kopii na całym świecie w tym samym czasie.

Nazywamy taki komputer, który śledzi całą historię transakcji i aktualizuje węzeł. Czy węzeł zatwierdził transakcję? Wtedy górnicy mogą zacząć z tym. Górnicy łączą nowe transakcje w blok i dodają je do łańcucha bloków.

Górnicy to także komputery, ale nie zwykłe komputery. Często są specjalnie zaprojektowane do robienia wyłącznie wydobywania bitcoinów. Robią to, rozwiązując zagadkę matematyczną. Rozwiązanie takiej układanki wymaga dużej mocy obliczeniowej komputera i konkurują z innymi górnikami. Kto rozwiąże układankę jako pierwszy, może dodać swój blok do łańcucha bloków i otrzymać 12,5 nowych bitcoinów w nagrodę!

 Jak zdobyć bitcoiny?

Zasadniczo istnieją cztery sposoby na uzyskanie bitcoinów:

– Akceptując bitcoiny do sprzedaży usług i towarów
– Wydobywając bitcoiny
– Kupując je
– Otrzymując bitcoiny jako wynagrodzenie

Przyjmowanie bitcoinów na towary
Zasadniczo bitcoiny są oczywiście przeznaczone jako środek płatniczy. Dlatego wiele firm akceptuje bitcoiny jako metodę płatności. Na przykład sam Arnhem ma ponad 90 sklepów, restauracji i barów, które akceptują bitcoiny.

Ważne, aby wiedzieć: organy podatkowe nie akceptują jeszcze bitcoinów. Jako przedsiębiorca na razie będziesz płacić podatek VAT i inne podatki w euro.

Bitcoins Minas
Rozumiemy przez to podsumowanie transakcji, które mają miejsce w określonym czasie. Użyj mocy obliczeniowej komputera, aby rozwiązać zagadki matematyczne, a tym samym zabezpieczyć sieć. Co 10 minut wydobywany jest nowy blok, w którym uwzględniane są najnowsze transakcje.

Ten blok jest następnie dodawany do łańcucha bloków. Kiedy tak się dzieje, górnik otrzymuje nagrodę w wysokości 12,5 nowych bitcoinów. Ta nagroda zmniejsza się o połowę co cztery lata. Proces ten trwa aż do 21 milionów bitcoinów utworzonych w ten sposób w 2140 roku.

Kilka lat temu możesz z powodzeniem kopać za pomocą laptopa, ale nie musisz już tego próbować. Dzisiejsi górnicy to specjalnie zaprojektowane maszyny, które często kosztują dużo pieniędzy i mają ogromną moc przetwarzania.

Możesz więc kupić Bitcoiny Bitcoiny można wymieniać z kimś bez interwencji strony trzeciej. A jeśli chcesz wymienić euro na bitcoiny? Możesz! Jeśli znasz kogoś, kto ma bitcoiny i chce je sprzedać, kupowanie tych bitcoinów jest nadal dość proste, dajesz euro, a drugi wysyła bitcoiny. Ale jeśli nie znasz nikogo, kto sprzedaje bitcoiny, możesz zarejestrować się u brokera, takiego jak BTC Direct. Na naszej platformie możesz szybko i łatwo kupować bitcoiny za pośrednictwem, na przykład, iDEAL.

Bitcoin jako wynagrodzenie

Czy pracujesz jako wolny strzelec lub samozatrudniony? Wtedy zawsze możesz poprosić swoich klientów o płatność w krypto-walucie. Nawet jeśli jesteś zatrudniony, możesz otrzymywać zapłatę w bitcoinach. Od czerwca 2018 r. Wszyscy pracownicy BTC Direct otrzymują część wynagrodzenia w bitcoinach. Czy jesteś pracodawcą i chcesz płacić pracownikom za bitcoiny?

Podsumowanie

Bitcoin został zaprojektowany jako cyfrowa metoda płatności, która umożliwia wysyłanie transakcji między sobą bez interwencji strony trzeciej, takiej jak bank. Transakcje są weryfikowane i wykonywane przez zdecentralizowaną sieć komputerów. Ta sieć składa się z górników i węzłów.

Możesz zdobyć bitcoiny na różne sposoby: Akceptując bitcoiny jako metodę płatności za usługi i towary. Wydobywając je. Ale większość ludzi po prostu je kupuje, na przykład za pośrednictwem BTC Direct.

Be the first to comment on "Co to jest Bitcoin?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*