JPMorgan: Kryptowaluta raczej nie zniknie

JPmorgan

Mieszane sygnały JPMorgan na bitcoinie utrzymują się.

Największy amerykański bank, w oparciu o aktywa, opublikował coś, co zostało nazwane “Bitcoin Bible” dla inwestorów przyznając, że kryptowaluty nie znikną, jednocześnie ostrzegając inwestorów o zbliżającym się 50% spadku ceny BTC. Tymczasem dyrektor generalny JPMorgan, Jamie Dimon, którego niechęć – obojętność na brak zainteresowania bitcoinem, pojawjała się na pierwszych stronach gazet przez całe miesiące, miał nadzieję, że uda mu się opracować podręcznik Bitcoin. W przeciwnym razie czyjaś inna praca mogłaby być na linii.

Biblia bitcoinowa, składająca się z 71 stron, obejmuje tematy od technologii bitcoin po przypadki użycia, nie wspominając o przeszkodach, jakie napotyka. Tymczasem analitycy JPMorgan wydali własny raport, w którym stwierdza się, że warunki są gotowe, aby cena BTC spadła do 4 605 USD, co odzwierciedlałoby prawie 50-procentowy spadek z obecnego poziomu 8 727 USD.

Bitcoin Bible

Być może najbardziej odkrywczym odkryciem w Biblii bitcoin jest przekonanie banku, że kryptowaluty nie idą nigdzie. Piszą:

“Jest mało prawdopodobne, aby CC zniknęły całkowicie i mogłyby łatwo przetrwać w różnych formach i kształtach wśród graczy, którzy pragną większej decentralizacji, sieci typu peer-to-peer i anonimowości, nawet gdy ta ostatnia jest zagrożona”.

Biblia bitcoin wskazała również kryptowaluty jako punkt dywersyfikacji portfeli inwestycyjnych, dostarczając na przykład nieskorelowany składnik aktywów do akcji i obligacji. Ten punkt widzenia może wzmocnić kryptowaluty na rynku emerytalnym, takie jak plany 401 (k) w Stanach Zjednoczonych, lub przynajmniej dalej rozmowę.

Mówi się, że przeszkody obejmują bitcoiny i inne kryptowaluty konkurujące z walutami fiducjarnymi, wskazując na euro i juana jako na niektóre z najsilniejszych konkurencji. A jeśli argumentujesz bitcoin bardziej jako zbiór wartości niż jako walutę, którą chcesz wydać, argument traci część swojego blasku.

Mniej zaskakujące jest to, że akceptują one blockchain, który sam Dimon reklamuje jako “prawdziwy” i którego technologia coraz bardziej przenika wewnętrzne podziały banku. JPMorgan w biblii bitcoin wskazuje na zalety rozproszonej technologii księgowej w celu przyspieszenia płatności transgranicznych, wskazując na “tokeny nagrody lub systemy finansowania innych innowacji blockchain i Internetu rzeczy”.

Ostrzeżenia analityka

Tymczasem pomimo różowego raportu o Bitcoin, analitycy JPMorgan również wydali sygnał alarmowy w formie analizy technicznej, ostrzegając inwestorów, że cena BTC kieruje się do kropli ogromnych proporcji, do poziomu 4 605 USD z obecnej ceny więcej niż 8 700 USD, odzwierciedlając spadek o prawie 50%.

“Pytanie brzmi, czy udamy się tam od razu, wskazując na brak wyjaśnienia 10128 i 10776, czy na późniejszym etapie po silniejszym wiecu kontrrendowym”, wynika z raportu analityka cytowanego w Business Insider.

Jednak analitycy JPMorgan, którzy pozostają “pod wrażeniem” poprawy cen bitcoinów po ostatnich doldrumach, sugerują, że los Bitcoina jest zamknięty, jeśli nie przełamie jego obecnego oporu odnotowanego w powyższym zakresie. Jeśli to możliwe, cena bitcoina może wrócić do przedziału od 14,334 USD do 16,304 USD.

Mieszane sygnały

JPMorgan nie pierwszy raz wysłał mieszane sygnały zarówno do Wall Street, jak i społeczności kryptowalutowej na bitcoinie. Jamie Dimon, dyrektor generalny JPMorgan, nazwał bitcoin oszustwem we wrześniu przed zmianą serca. Później wyraził wyrzuty sumienia, swoje uczucia na temat od nietolerancji do braku zainteresowania.

JPMorgan skierował także uwagę na kapitał instytucjonalny, z którego większość pozostaje odsunięta od kryptowalut, jako sygnał do obserwowania kryptowalut, które trafiają do głównego nurtu. Fundusze hedgingowe stanowią lwią część 175 funduszy kryptowalut na rynku, ale zarządzany majątek jeszcze nie przekroczył progu niskiego miliarda dolarów.

Be the first to comment on "JPMorgan: Kryptowaluta raczej nie zniknie"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*