Ubezpieczenia kryptowalutowe: kolejne firmy dołączają do The Bandwagon

Bitcoin

Wzrost kradzieży, oszustw i włamań związanych z handlem bitcoinem zmusił firmy ubezpieczeniowe do oferowania pakietów ubezpieczeniowych inwestorom w cyfrowej przestrzeni walutowej.

Kilku ubezpieczycieli zdecydowało się na oferowanie ubezpieczeń dla różnych firm zajmujących się krypto-walutą.

Ryzyko z tym związane jest dość wysokie, ale rynek jest gotowy, aby firmy ubezpieczeniowe oferowały swoje usługi. Na przykład, w zeszły tydzień w piątek Coincheck, firma w Tokio była ostatnią ofiarą hakowania monet, które zostały skradzione monetami o wartości 534 milionów dolarów. Taka zapadalność będzie już przeszłością, a branża ubezpieczeniowa oferuje pokrowce dla firm handlu cyfrowego.

Firmy ubezpieczeniowe oferują pakiety

Niektóre z firm oferujących ubezpieczenia na kryptowaluty obejmują między innymi Great American Insurance Group, XL Catlin, Chubb, Mitsui Sumitomo Insurance. Firmy te oferują swoim klientom różne pakiety ubezpieczeń. Na przykład ten drugi pakiet ubezpieczeń firmy ubezpieczeniowej zajmuje się nie tylko wewnętrznymi, ale także zewnętrznymi zagrożeniami. Okładka zawiera również błędy; nieautoryzowany dostęp i kradzież pracowników. Pakiety wahają się od 10 milionów jenów do 1 miliarda jenów, co odpowiada odpowiednio 88,500 i 8,850 000 dolarów. Oprócz paczki, składka zawiera inne usługi, które pomagają w zapobieganiu takim przypadkom. Firma zapewnia diagnozę bezpieczeństwa i sprawdza przeszłość pracodawcy przed zatrudnieniem w firmie. Środki zapobiegawcze mają na celu złagodzenie strat, które mogą wystąpić.

Inną firmą, która niedawno uruchomiła swoje usługi ubezpieczeniowe w handlu kryptowalutami, jest Line. Line to aplikacja do przesyłania wiadomości z siedzibą w Japonii, która ogłosiła swoje przedsięwzięcie na cyfrową walutę z planami już w toku. Chociaż Line to aplikacja do przesyłania wiadomości, utworzyła nowy dział, który zaoferuje platformę dla użytkowników do sprzedaży i kupowania bitcoinów. Platforma będzie również oferować swoim użytkownikom pożyczki i ubezpieczenia. Firma ma miliony użytkowników, którzy są docelowym rynkiem dla ubezpieczeń i pożyczek.

Poza tym, inna firma oferująca ubezpieczenia pokrywa  ubezpieczeniami hurtowników i detalistów, którzy akceptują bitcoin jako płatność bitFlyer, który oferuje pakiety dla każdej transakcji płatniczej związanej z bitcoinem w Japonii. Kupcy będą objęci opóźnieniami transakcji, wpadek z systemem płatności lub problemami z bramą. Osłona będzie oferowana osobom, które mają systemy punktów sprzedaży oferowane przez giełdę bitFyler za pośrednictwem firmy Mitsui Sumitomo Insurance.

Wyzwania dla firm ubezpieczeniowych

Firmy ubezpieczeniowe dokładają wszelkich starań, aby objąć wszystkie firmy zajmujące się handlem kryptowalutami, ale firmy muszą najpierw zainwestować w dobre zabezpieczenia, aby ograniczyć liczbę oszustw. Handel przecież odbywa się online i wielu oszustów założyło podejrzane firmy, które udają, że mają do czynienia z kryptowalutami, ale kradną od inwestorów.

Podobnie firmy ubezpieczeniowe powinny opracować dobre mechanizmy, które pozwolą firmom przeprowadzić należytą staranność przed zaoferowaniem im ochrony ubezpieczeniowej, aby zapobiec oszustwom podejrzanych firm, które okradają inwestorów.

Dolna linia

Decyzja branży ubezpieczeniowej o wejściu na rynek kryptowalut jest dobrym przedsięwzięciem, które pozwoli im czerpać zyski. Ale przedsięwzięcie naraża również firmy ubezpieczeniowe na niepewne wyzwania związane z oszustwami i praniem brudnych pieniędzy, które są poważnymi przestępstwami. Firmy ubezpieczeniowe muszą przeprowadzić należytą staranność przed zaoferowaniem firmom swoich składek ubezpieczeniowych umożliwiając ich zakup firmom legalnym by uniknąć wszelkiego ryzyka z mozliwościa sprzedaży ubezpieczeń firmom związanym z praniem brudnych pieniędzy.

Kolejne firmy ubezpieczeniowe planują również oferować swoje usługi spółkom handlującym kryptowalutami umożliwiającym handlowcom i inwestorom dostęp do konkurencyjnych ofert.

Be the first to comment on "Ubezpieczenia kryptowalutowe: kolejne firmy dołączają do The Bandwagon"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*