Kanadyjski Bank oferuje bezpieczny skarbiec na kryptowalutę

Bitcoin

VersaBank Inc., najmniejszy bank w Kanadzie pod względem aktywów, reaguje na potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa zasobów cyfrowych poprzez utworzenie skarbca cyfrowego, który będzie dostępny od czerwca.

Niedawno bank zatrudnił Gurpreeta Sahotę, eksperta od cyberbezpieczeństwa, od Blackberry Ltd., firmy od dawna uważanej za lidera w dziedzinie szyfrowania i bezpieczeństwa. Sahota będzie nadzorować projekt “VersaVault”, który będzie przechowywać cyfrowe zasoby na serwerach komputerowych, zgodnie z Bloomberg.

David Taylor, dyrektor generalny VersaBanku, powiedział, że aktywa większości ludzi są zawarte w jakimś formacie cyfrowym, czy to w umowie, w akcie czy kryptowalucie.

Bezpieczny skarbiec

VersaBank nie będzie w stanie uzyskać dostępu lub wiedzieć, jakie treści znajdują się w skarbcu. Taylor powiedział, że nie ma możliwości otwarcia skarbca, co zapewnia mu prywatność.

VersaBank odpowiada na potrzebę bezpieczeństwa cyfrowego, obszaru, który wzywa do zwrócenia uwagi, biorąc pod uwagę niedawną stratę w wysokości ponad 500 milionów dolarów od Coincheck Inc., japońskiej giełdy kryptowalut. Hakerzy zazwyczaj uzyskują dostęp do giełdy kryptowalut za pośrednictwem swoich portfeli połączonych z Internetem.

Taylor powiedział, że duże fundusze wykazały zainteresowanie przechowywaniem swoich aktywów w VersaVault, ponieważ ogłoszono je w zeszłym miesiącu. Ceny za usługę nie zostały określone, ale Taylor powiedział, że usługa będzie kosztowna.

Kilka amerykańskich banków oświadczyło, że wstrzymują zakupy kryptowalut na kartach kredytowych, powołując się na obawy związane z bezpieczeństwem.

Bezpieczeństwo zasobów cyfrowych

VersaBank nie jest pierwszą firmą, która odpowiedziała na potrzebę bezpieczeństwa zasobów cyfrowych.

Xapo Inc. oferowało bezpieczne przechowywanie bitcoinów przez około cztery lata.

Goldmoney Inc., firma z siedzibą w Toronto, która pozwala klientom kupować, sprzedawać i przechowywać cenne metale w skarbcach w siedmiu krajach, zaczęła oferować przechowywanie bitcoinów we wrześniu.

Shinhan Bank w Korei Południowej powiedział w listopadzie, że zamierza zbudować skarbnicę bitcoinów w połowie roku.

Pionier bankowy

Taylor wprowadził bank bez oddziałów w Kanadzie w 1993 roku, cztery lata wcześniej ING Groep NV oferował bankowość telefoniczną jako ING Direct.

VersaBank działa na bez gałęziowym modelu elektronicznym, gromadzącym depozyty od brokerów i kupującym pożyczki i należności leasingowe od niebankowych firm finansowych. Bank współpracuje również z partnerami w celu zapewnienia finansowania dla handlu detalicznego i małych firm.

VersaBank ma wartość rynkową wynoszącą około 126 milionów USD, zatrudnia 80 pracowników i osiąga lepsze wyniki niż duże banki w Kanadzie. Jego udziały wzrosły o 24% w tym roku w porównaniu do spadku o 2,9% indeksu S & P / TSX Commercial Banks Index.

W ubiegłym roku VersaBank wzrósł o 19% w porównaniu do 11% wzrostu indeksu banków.

Be the first to comment on "Kanadyjski Bank oferuje bezpieczny skarbiec na kryptowalutę"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*