Indyjski lider w dziedzinie IT Partnerem Kanadyjskiego Blockchain Instytutu Cyfrowej Ekonomii

Mapa Indii

Indyjskiego przemysłu IT NASSCOM współpracuje z kanadyjskim Blockchain Research Institute (BRI), aby przyspieszyć wdrażanie i wdrażanie technologii blockchain w Indiach.

Indyjskie Narodowe Stowarzyszenie Firm Oprogramowania i Usług (NASSCOM) współpracuje z BRI wspieranym przez rząd kanadyjski, aby kształcić indyjskie organizacje i departamenty rządowe w technologii blockchain w ramach nowego protokołu ustaleń podpisanego między tymi dwoma podmiotami. Obie grupy, zgodnie z Inc42, będą wspólnie inwestować w rozwój umiejętności wśród deweloperów w kraju, aby dalej przyjmować i wdrażać blockchain w kraju. Co więcej, współpraca obejmie również studia przypadków, wspólne seminaria internetowe i inne działania w zakresie dzielenia się badaniami prowadzone przez BRI.

We współpracy widzimy dwufazową mapę drogową, w której faza 1 “stworzy przebudzenie w Indiach, by pokazać moc Blockchain”, ujawnił współzałożyciel BRI, Don Tapscott. Faza 2 obejmie instalację instytutu badawczego w celu opracowania rozwiązań blockchain w kraju.

“Musimy zrozumieć, że nie jest to gra typu plug and play, którą możemy zrobić jutro, ale istnieje ogromny potencjał w jej rozwijaniu” – dodał Raman Roy, przewodniczący NASSCOM, który podkreślił współpracę jako sposób na stworzenie “światowej klasy ekologicznego ekosystemu blockchain w Indiach” , ruch mający na celu wzmocnienie wizji przemysłu “cyfrowej gospodarki”.

Współzałożyciel BRI, Tapscott, który również pełni funkcję prezesa think tank, dodał: “Jesteśmy przekonani, że Indie mają potencjał, by przewodzić rewolucji Blockchain”.

Rozpoczęcie przez NASSCOM eksploracji technologii blockchain rozpoczęło się w 2017 roku wraz z instalacją Blockchain SIG, specjalnej grupy zainteresowanej edukacją i informowaniem społeczeństwa o zdecentralizowanej technologii.

Partnerstwo grupy z BRI następuje w ciągu kilku dni od premiera Indii, najwyższego rangą urzędnika publicznego z największej demokracji na świecie i drugiego pod względem zaludnienia kraju, wzywającego do “szybkiego przyjęcia” technologii blockchain w społeczeństwie. “Technologie zakłócające, takie jak Blockchain i IOT, będą miały ogromny wpływ na sposób, w jaki żyjemy i pracujemy” – oświadczył w tym miesiącu premier Narendra Modi.

Be the first to comment on "Indyjski lider w dziedzinie IT Partnerem Kanadyjskiego Blockchain Instytutu Cyfrowej Ekonomii"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*