Illinois Inicjuje inicjatywę Blockchain dla transferów nieruchomości

flaga Illinois

W środkowo-zachodniej części stanu Illinois, w domu Chicago, chce się wprowadzić technologię blockchain do rządu stanowego.

Celem inicjatywy, która jest wspólna dla agencji stanowych i hrabstw, jest ustalenie, czy ta przełomowa technologia może zostać wykorzystana do stworzenia bardziej wydajnych, zintegrowanych i zaufanych usług państwowych, jednocześnie zapewniając przyjazne środowisko dla społeczności Blockchain. Technologia Blockchain i rozproszona księga może przekształcić dostarczanie publicznych i prywatnych usług, zredefiniować relacje między rządem i obywatelem w zakresie udostępniania danych, przejrzystości i zaufania oraz wnieść znaczący wkład w transformację cyfrową państwa.
Ponadto, dzięki wdrożeniu tej technologii, zaoszczędziłoby to państwom miliony, które przynoszą korzyści każdemu w państwie, ponieważ – gdybyś nie był tego świadomy – Illinois jest jednym z najbardziej zniszczonych stanów w Stanach Zjednoczonych – oszczędzanie niektórych pieniędzy pomaga także rządowi jako podatnik.

Przeniesienie tytułu, zarządzanie informacjami o nieruchomościach

Karen A. Yarbrough, autorka aktów, ogłosiła we wrześniu 2016 r., że biuro będzie uczestniczyć w programie piolet, który przetestuje technologie blockchain. Według raportu wydanego przez biuro rejestratora, przejście na technologię nie nastąpiłoby z dnia na dzień, ze względu na złożoność sposobu, w jaki transakcje dotyczące nieruchomości są przeprowadzane w ponad pięciu urzędach państwowych. Sugestie obejmują: ograniczenie zapisów publicznych do wprowadzenia danych tekstem prostym oraz stałą wartość skrótu pliku umowy sprzedaży. Zapewnia to spójność w całym systemie i zapisy są takie same w całym stanie. Dzięki standardowym formatom danych i numeracji paczek eliminuje to wiele kroków związanych z koniecznością skontaktowania się z pięcioma agencjami rządowymi, aby dowiedzieć się więcej o nieruchomościach i dalej usprawnić proces handlu dla ludzi. Na stronie internetowej CCRD znajdują się również następujące informacje na temat ich zainteresowania wprowadzeniem blockchain:

Cele:

  • Używaj technologii blockchain w sposób zapewniający wartość (nie wymyślony przypadek użycia)
  • Przetestuj tworzenie cyfrowych abstraktów nieruchomości i zademonstruj wartość konsolidowania danych własności
  • Zabezpiecz oficjalne zapisy na stronie trzeciej (pozarządowej) i popraw ich reputację

CCRD jest zainteresowany w Blockchain, ponieważ:

  • Jest to najbezpieczniejsza forma przechowywania chronologicznej dokumentacji
  • Protokół transakcyjny jest nieodwracalny i nieprzenikniony dla hakerów
  • To drastycznie zwiększy wydajność rządu
  • Transakcje dotyczące nieruchomości stały się zbyt skomplikowane – to się uprości
  • Zbyt łatwo jest ukraść dom pod obecną strukturą pre-blockchain
  • Doprowadzi to do elektronicznego zapisu transakcji dotyczących nieruchomości
  • Adopcja sprawi, że Illinois stanie się liderem technologicznym + centrum inwestycyjnym

Cook County Recorder of Deeds to jedno z największych centrów ewidencji gruntów w Stanach Zjednoczonych. Cook County jest zbiorem dla ponad 5 milionów mieszkańców i jest drugim co do wielkości powiatem, za Los Angeles County z 10 milionami mieszkańców.

Tradycyjnie przed 1924 r. Instrumenty przeniesienia i zastawy zostały przekazane do CCRD i pozostawione tam pracownikom, aby ręcznie sporządzili kompletne transkrypcje w księgach rachunkowych. Po zakończeniu zwrócono oryginalne rekordy. Te stare metody ułatwiają popełnianie oszustw, blockchain może to poprawić i lepiej chronić prawa własności do nieruchomości.

Be the first to comment on "Illinois Inicjuje inicjatywę Blockchain dla transferów nieruchomości"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*