Oceny kryptowalut Weiss’a

One dollar bill coin

Kontrowersyjny “Stablecoin” Tether znów jest pod bronią, ponieważ Weiss Ratings opublikował niedawno raport z czerwonymi flagami związanymi z projektem.

Zgodnie z ostrzeżeniem, największym problemem związanym z Tether jest brak zakończonego audytu, który uwzględnia aktywa będące w obiegu. W grudniu i styczniu wydano ponad miliard nowych Tetherów, co zbiegło się z niesamowitym wzrostem cen, którego doświadczyło bitcoin.

Tether od tego czasu umieścił przycisk “Dowód środków” na swojej stronie głównej, prowadząc do oceny od Friedmana LLP w celu rozwiązania problemów, ale sam raport ma prawie pół roku i nie uwzględnia olbrzymiej ilości powstałych aktywów.

Wielka sprawa: nigdy nie było audytu, a ludzie stojący za Tether byli dość podejrzani, gdy zapytano. Ciągle twierdzili, że ich żetony są w 100% wspierane przez rzeczywiste dolary, ale nie przedstawili żadnych dowodów na poparcie tego twierdzenia.

Jeszcze w grudniu amerykańska komisja handlu towarami futures (CFTC) wysłała wezwania do Bitfinex i Tether, najprawdopodobniej w związku z rosnącymi kontrowersjami związanymi z brakiem kontroli ich bieżących inwestycji.

Weiss wskazuje również czytelnikom “Bitfinex’ed” – użytkownik Twittera, który konsekwentnie publikuje informacje na temat wątpliwych praktyk Tether i Bitfinex. Bitfinex’ed twierdzi, że projekt sztucznie zawyżał cenę bitcoina, emitując zwiększoną liczbę Tether podczas ostatniego wzrostu bitcoina do ponad 19 000 USD.

W mediach społecznościowych wydaje się, że istnieje konsensus co do tego, że Tether rzeczywiście działa w oparciu o system rezerwy cząstkowej.

Innymi słowy, większość obserwatorów twierdzi, że NIE mają dolarów, aby zarchiwizować wszystkie monety Tether.

Artykuł informuje także użytkowników o sposobach, na jakie mogą się chronić, w tym powstrzymuje się od trzymania zasobów cyfrowych na giełdach, które obsługują Tether i nie handluje parami przeciwko Tether. Wspomina także o katastrofalnych konsekwencjach Tether, które potencjalnie mogą okazać się nieuczciwe, ponieważ jest to ogromne źródło płynności na rynkach kryptowalut.

Weiss w przestrzeni kryptowalut

Weiss niedawno wszedł do przestrzeni kryptowalutowej, a ich raport ocenił się w styczniu. Zwykle obejmując akcje, fundusze ETF, fundusze inwestycyjne i inne, Weiss zagłębiła się w cyfrowych aktywach ze względu na zwiększoną obecność mediów i zainteresowanie tradycyjnych inwestorów.

Niektórzy byli jednak nieco nerwowi, ponieważ ich opinia mogła mieć drastyczne skutki rynkowe.

Przed opublikowaniem raportu na temat cyfrowych aktywów, Weiss znalazł się pod ostrzałem wielu rozproszonych ataków Denial of Service z Korei, aby zapobiec ich pojawieniu się. Ataki zdołały przełączyć witrynę w tryb offline na kilka godzin 24 stycznia, ale nie uniemożliwiło to opublikowania raportu. Pojawiło się także wiele fałszywych raportów, a osoby chcące wykorzystać słownictwo Weissa, przyznając fałszywe oceny mniej znanym kryptowalutom, aby zwiększyć ich akcję cenową.

Od czasu opublikowania raportu Weiss czerpie korzyści z szaleństwa kryptowalut, publikując cotygodniowe treści, w tym wyjaśnienie ich współczynnika C + dla bitcoina, który początkowo pobudził społeczność.

Be the first to comment on "Oceny kryptowalut Weiss’a"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*