Kraksa finansowa koronawirusa jest największym testem Bitcoin

coronavirus financial crash
 • BitMEX, druga pod względem wielkości giełda kryptograficzna na świecie według dziennego wolumenu obrotu od czasu prasy, uważa, że ​​wśród trwającej globalnej awarii koronawirusa Bitcoin stoi przed największym wyzwaniem i okazją, aby udowodnić swój potencjał podczas globalnego kryzysu finansowego.

  Kraksa finansowa koronawirusa w 2020 roku może być największą szansą, jaką Bitcoin kiedykolwiek widział

  17 marca jednostka badawcza BitMEX, BitMEX Research, opublikowała analizę bieżącego wpływu pandemii COVID-19 na rynki finansowe. W blogu BitMEX Research zatytułowanym „Inflacja nadchodzi” przedstawiono krach na rynku finansowym koronawirusa jako największe zawirowanie gospodarcze od czasu kryzysu finansowego w 2008 r. W tej samej analizie BitMEX porównał również pogorszenie koniunktury z bańką Dotcom w 2000 r. I kryzysem azjatyckim z 1997 r.

  Wskazując, że inflacja prawdopodobnie ujawni „jednego wyraźnego zwycięzcę” w ramach nowego globalnego reżimu finansowego, BitMEX Research podkreślił, że Bitcoin – stworzony w 2009 roku jako pierwsza w historii kryptowaluta – ma obecnie największą szansę, by rzekomo udowodnić swoją wartość.

  BitMEX Research napisał:

  „Naszym zdaniem, w tym zmienionym reżimie gospodarczym, w którym gospodarka i rynki finansowe są luźne, bez żadnej znaczącej kotwicy, nawet bez celu inflacyjnego, może to być największa szansa, jaką Bitcoin widział w swoim krótkim okresie życia.”

  Kryptowaluty Stablecoin już zyskują znaczący udział w rynku

  Tego samego dnia, co post BitMEX, inny post na blogu próbował wyjaśnić, dlaczego Bitcoin doświadczył znacznej wyprzedaży w zeszłym tygodniu, spadając do zaledwie 3600 USD. Jako zgłaszane przez Cointelegraph, BitMEX oskarżył dwóch ataków DDoS na zawiesza swoją platformę na 13 marca.

  16 marca słynny inwestor miliarder i byk Bitcoin, Tim Draper , przewidział, że „to Bitcoin, a nie banki i rządy, uratują dzień” po powrocie świata z kryzysu.

  Najwyraźniej Bitcoin nie jest jedyną kryptowalutą, która ma się sprawdzić podczas ciągłej niestabilności globalnego rynku finansowego. Jak donosi Cointelegraph, w obliczu zawirowań na globalnym rynku kryptowaluty stablecoin zyskały znaczący udział w rynku. Porównaj to z altcoinami branży, które odnotowały znaczny spadek kapitalizacji rynkowej w tym samym okresie. W związku z tym 14 marca moneta Circle ( USDC ) osiągnęła nowy najwyższy w historii poziom 568 milionów USD – dzień po tym, jak Bitcoin osiągnął wielomiesięczne minimum 3600 USD.

Be the first to comment on "Kraksa finansowa koronawirusa jest największym testem Bitcoin"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*